Coraz bliżej rozpoczęcia budowy obwodnicy Sanoka

18 podmiotów zaprosi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie do złożenia ofert cenowych na budowę obwodnicy Sanoka. Inwestycja ma kosztować około 250 mln zł.
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy obwodnicy Sanoka
Obwodnica Sanoka ma kosztować 250 mln zł. Fot. PTWP

Zaproszenia zostaną wystosowane do wybranych podmiotów po uzgodnieniu przez centralę GDDKiA dokumentów przetargowych. W pierwszym etapie przetargu na budowę obwodnicy Sanoka wpłynęło w sumie 20 ofert - 10 od firm i 10 od konsorcjów. GDDKiA sprawdzała m.in. zdolność tych podmiotów do należytego wykonania zamówienia, a w szczególności ich rzetelność, kwalifikacje i doświadczenie.

"Teraz po analizie dokumentów do drugiego etapu przetargu zakwalifikowaliśmy 18 podmiotów, które złożą oferty cenowe" - powiedziała rzeczniczka oddziału Joanna Rarus.

W drugim etapie przetargu przyjęte zostały trzy kryteria oceny ofert: cena, okres gwarancji jakości oraz termin wykonania.

Obwodnica Sanoka będzie realizowana systemem projektuj-buduj, dzięki temu powstać ma szybciej. System ten zakłada bowiem zastąpienie dwóch odrębnych przetargów - na projektowanie i realizację inwestycji - tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie. Planowany czas realizacji to trzy lata - 1 rok na projektowanie, dwa lata na budowę.

Według Rarus prace budowlane mają rozpocząć się w październiku 2017 r., a zakończyć na początku 2020 r.

7 km obwodnicy Sanoka za 250 mln zł

Obwodnica Sanoka ma być zlokalizowana w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego w ciągu drogi krajowej DK 28, która łączy miejscowość Zator (województwo małopolskie) z przejściem granicznym w Medyce (województwo podkarpackie).

I etap obwodnicy Sanoka, którego dotyczy przetarg, na odcinku od DK 28 do DK 84 ma mieć łączną długość ok. 7 km. Rozpatrywany odcinek przebiega przez powiat sanocki. Początek planowanej obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu istniejącej DK 28 i DW nr 886 Domaradz- Sanok. Koniec obwodnicy planowany jest w na DK 84 w rejonie istniejącego skrzyżowania z ul. Łany. Skomunikowanie obwodnicy z miastem odbywać się będzie poprzez planowane łączniki: do ronda Beksińskiego oraz do ul. Okulickiego.

Według wstępnych szacunków koszt sanockiej obwodnicy wynieść ma ok. 250 mln zł. W ciągu doby przez Sanok przejeżdża ok. 25 tys. samochodów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE