PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz więcej ścieżek rowerowych w Lesznie

  • AT    28 sierpnia 2012 - 11:01
Coraz więcej ścieżek rowerowych w Lesznie

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak można powiedzieć o ścieżkach rowerowych w Lesznie. Im jest ich więcej, tym częściej mieszkańcy dopominają się o kolejne. Teraz o odcinek od Ronda Antoniny do kościoła św. Antoniego.
W tym roku w Lesznie oddano do użytku ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Al. Marszałka Piłsudskiego. Połączył się on z wybudowaną dwa lata temu ścieżką przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki. Dzięki temu powstała długa, szeroka, asfaltowa trasa, którą dojechać można do Grzybowa, a dalej albo do Osiecznej, albo do Karczmy Borowej.

Trasa będzie też prowadzić do centrum miasta. Od Ronda Antoniny pociągnie się do kościoła św. Antoniego. Stamtąd dojechać będzie można choćby na al. 21 Października lub prosto – w kierunku na Rydzynę.

Budowa odcinka od Ronda Antoniny do kościoła św. Antoniego już się zaczęła, ale utknęła w miejscu. Powstało kilkanaście metrów i dalej jest pole z wyjeżdżoną polną drogą.

Rafał Bukowski, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji, tłumaczy, że ścieżka w kierunku kościoła powstanie wtedy, gdy remontowany będzie sąsiadujący z nią fragment Al. Konstytucji 3 Maja.

– To będzie wiosną 2013 roku – dodaje.

Rowerzyści, piesi i rolkarze muszą więc jeszcze trochę poczekać. Przyszły sezon rozpoczną już na nowej ścieżce.  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.