PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz więcej utwardzonych sochaczewskich ulic

  • AW/sochaczew.pl    25 października 2011 - 15:37
Coraz więcej utwardzonych sochaczewskich ulic

Ponad 600 tys zł wydano w tym roku na utwardzanie sochaczewskich dróg osiedlowych. Kilkanaście ulic i zatoczek postojowych już zyskało nową nawierzchnie, kolejne są w trakcie modernizacji.
Miasto zarządza niemal 300 drogami o długości 115 km. Asfalt, kostka betonowa, brukowa lub tłuczeń pokrywają 54 km ulic, pozostałe 61 km to drogi gruntowe (ok. 53 proc.). Od wiosny PRIMA utwardza drogi tłuczniem natomiast ekipa ZKM wypełnia dziury kruszonym betonem.

- Obiecywaliśmy mieszkańcom drogi zamiast błota i te hasło staramy się realizować – mówi Stanisław Wachowski, wiceburmistrz odpowiedzialny za inwestycje. – Uczciwie trzeba jednak przyznać, że wyasfaltowanie wszystkich sochaczewskich ulic to zadanie na wiele lat. Konsekwentnie będziemy je realizować, a równolegle chcemy zapewnić jak największej liczbie mieszkańców przejazd i dojście do swych domów bez konieczności zakładania kaloszy w czasie wiosennych roztopów, czy letnich opadów. Utwardzanie dróg to jedno z najważniejszych zadań, jakie będziemy realizować w tej kadencji. W przyszłym roku poza asfaltowaniem pokryjemy tłuczniem lub gruzem kilkanaście kolejnych dróg – zapowiada burmistrz Wachowski.

Czytaj też: Gruntowny problem z gruntówkami

Prace prowadzone są od wiosny. Już teraz nowego blasku nabrało ponad 4 km dróg. 18 października ruszyły prace na ulicy Przylasek.

- Nie tylko mieszkańcy narzekali na problem z dojazdem. Na osiedlach domów jednorodzinnych działa wiele firm handlowych, usługowych, transportowych. Jeśli do hurtowni czy zakładu nie można dojechać, zakład traci klientów. Poprawa stanu dróg to jeden z elementów wspierania lokalnej przedsiębiorczości – dodaje Wiesław Kowala, naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej i Ochrony Środowiska.

Poprawą stanu dróg osiedlowych zajmuje się także ekipa remontowa Zakładu Komunikacji Miejskiej, która wyrównuje doły kruszonym betonem. Prace już zakończono na ulicy Kuźmińskiego i Gagarina, a prowadzone będą także na Energetycznej, Brzechwy, Kubusia Puchatka, Bortnowskiego i Krzywoustego. Jeszcze przed Wszystkimi Świętymi zadolenia znikną z ulicy Przylasek biegnącej obok cmentarza komunalnego na Wypalenisku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.