PARTNER PORTALU
  • BGK

Covec chce renegocjacji kontraktu na A2

  • PAP    10 czerwca 2011 - 07:40
Covec chce renegocjacji kontraktu na A2

Covec chce renegocjacji kontraktu na budowę dwóch odcinków autostrady A2 – powiedział dziennikarzom zastępca generalnego dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Andrzej Maciejewski.
W nocy z czwartku na piątek zakończyła się kolejna tura negocjacji między chińskim konsorcjum Covec a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Maciejewski powiedział dziennikarzom po zakończeniu spotkania, że chińskie konsorcjum Covec przekazało stronie polskiej propozycje zmian zakresu rzeczowego i finansowego budowy A2.

Czytaj też: Długa historia wpadek COVEC

- Według konsorcjum umożliwi to przyspieszenie budowy – powiedział Maciejewski. Dodał, że Generalna Dyrekcja przeanalizuje chińskie propozycje do poniedziałku i wtedy wróci do rozmów z Chińczykami. Maciejewski przyznał, że GDDKiA równocześnie rozmawia z innymi wykonawcami o ewentualnym przejęciu inwestycji po Chińczykach.

Czytaj też: Grabarczyk o stanie dróg na Euro 2012

Przedstawiciel Covec powiedział dziennikarzom, że w rozmowach osiągnięto postęp, natomiast ustalenia co do detali odbędą się w przyszłym tygodniu.

Konsorcjum Covec buduje dwa odcinki autostrady A2 między Strykowem a Konotopą o łącznej długości ok. 50 km. Wartość kontraktu opiewa na ok. 1 mld 300 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • obserwator, 2011-06-11 23:39:26

    Renegocjacje kontraktu ? No zobaczymy jak sobie GDDKiA poradzi z ustawą. I co na to święty Urząd Zamówień Publicznych. To będzie ciekawy test na konsekwencję w przestrzeganiu ustawy pzp. "Mali zamawiający" - przypatrujcie się jak w takiej sytuacji zachowają się urzędy centralne - to dla wa...s przykład. Czy konieczność uporania się z budową sprawi, że "wystąpią szczególne okoliczności, których obiektywnie nie można było przewidzieć " ?  rozwiń