PARTNER PORTALU
  • BGK

Cracovia dzierżawcą stadionu przy Kałuży

  • GK/krakow.pl    8 sierpnia 2011 - 11:03
Cracovia dzierżawcą stadionu przy Kałuży

MKS Cracovia SSA jest dzierżawcą nowoczesnej areny piłkarskiej przy Kałuży. Umowę w tej sprawie podpisali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prezes klubu, Janusz Filipiak.
Cracovia wzięła na siebie koszty utrzymania stadionu w kwocie ok. 6 mln rocznie oraz zapłaci do budżetu miasta rocznie ponad 1 mln zł.

Stadion Cracovii został oddany jesienią ubiegłego roku, po przeprowadzonej w rekordowym tempie budowie. Na trybunach areny piłkarskiej przy ulicy Kałuży może zasiąść 15 tysięcy widzów.

Stadion jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pod trybunami jest miejsce na profesjonalne zaplecze dla zawodników. Wokół stadionu odremontowano chodniki i jezdnie. Od strony ulicy Kałuży powstał parking dla samochodów i autokarów.

Koncepcja architektoniczna i projekt stadionu są dziełem hiszpańskich biur Estudio Lamela i Sener Ingeneria. Współpracowały one między innymi przy budowie słynnego stadionu Santiago Bernabeu w Madrycie.

Modernizacja stadionu Cracovii stała się możliwa po doprowadzeniu przez prezydenta Jacka Majchrowskiego (zabierz głos/oceń prezydenta) do ugody z Klasztorem Sióstr Norbertanek w sprawie gruntów położonych przy ul. Kałuży.

W efekcie podjętych wiosną 2004 roku rozmów, rok później Miasto stało się właścicielem działek, co otworzyło drogę do inwestycji sportowych na obiektach klubu Cracovia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.