PARTNER PORTALU
  • BGK

Czarny scenariusz: GDDKiA zapłaci 10 mld zł

  • przegląd prasy/Puls Biznesu/PAP    1 czerwca 2012 - 07:38

W najczarniejszym scenariuszu wyrok może kosztować generalną dyrekcję ponad 10 mld zł, bo otwiera drogę do realizacji zaniechanych inwestycji.
Hiszpański Dragados, inwestor giełdowej firmy Pol-Aquy, zwyciężył w starciu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał rządowej instytucji kontynuację przetargu na trasę S-7 (Radom - granica województwa mazowieckiego) - informuje "Puls Biznesu".

Dragados złożył w nim najtańszą ofertę, wartości 677 mln zł, ale dyrekcja rok temu skasowała przetarg. Jeśli śladem Hiszpanów pójdą inne firmy budowlane i uzyskają podobne wyroki, dyrekcja będzie musiała wznowić przerwane rok temu postępowania. Oprócz konkursu na S-7 GDDKiA anulowała także 14 innych przetargów.

Na razie GDDKiA musi się zastanowić, co zrobić w sprawie S-7 i Dragadosu. "Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku. Kiedy je otrzymamy, podejmiemy decyzję" - twierdzi Urszula Nelken, rzecznik GDDKiA.

"Nie wierzę, by dyrekcja była w stanie wykonać wyrok sądu, ale zagranie Dragadosu to majstersztyk" - ocenia Zbigniew Kotlarek, prezes Polskiego Kongresu Drogowego i były szef GDDKiA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • gklewski, 2012-06-01 14:32:33

    Premierze Tusk wzywam by osobiście objął Pan nadzór rekonstrukcyjny nad GDDKiA, a CBA zajęła się ich serwerami i laptopami..Oj na pewno jest w nich wiele ciekawych dośrodkowań i dryblingów. A Pan przecież uwielbia kiwać cały naród!!!