PARTNER PORTALU
  • BGK

Czas na remont dworca w Kole

  • PAP    20 lipca 2010 - 16:19

PKP SA ogłosiły przetarg na remont dworca w Kole. Prace rozpoczną się w trzecim kwartale br. - poinformował we wtorek rzecznik spółki Michał Wrzosek. Planowany koszt remontu to ok. 4 mln zł.
Dworzec w Kole został wybudowany w 1928 r. Korzysta z niego ok. tysiąca pasażerów dziennie.
 
Jak poinformował rzecznik, po remoncie budynek ma zyskać nową elewację, tynki, posadzkę, konstrukcję dachową, nowe drzwi i okna, wymieniona ma być także instalacja. W budynku ma być zainstalowany nowy monitoring. Cały dworzec będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
Termin składania ofert mija 3 sierpnia. Prace remontowe na dworcu w Kole zakończą się w czwartym kwartale 2011 r. Remont będzie finansowany z budżetu państwa oraz środków własnych PKP SA.
 
Oprócz remontu dworca w Kole oraz generalnej przebudowy dworca głównego w Poznaniu, pod koniec roku zakończy się remont dworca w Puszczykówku, a w roku 2011 Dworca Letniego w Poznaniu. W pierwszym kwartale 2012 roku ukończony zostanie remont dworca w Lesznie. W kolejnych latach planowane są także prace remontowe na dworcach w Luboniu, Swarzędzu, Kaliszu, Kępnie, Chodzieży, Jarocinie, Kobylnicy. 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.