PARTNER PORTALU
  • BGK

Czekali 20 lat. Właśnie rozpoczęła się budowa obwodnicy Brzozowa

  • PAP    22 października 2014 - 18:19
Czekali 20 lat. Właśnie rozpoczęła się budowa obwodnicy Brzozowa

Wybudowanie ok. 3,5-kilometrowej trasy kosztować będzie prawie 72 mln zł. "Na ten moment czekałem ponad 20 lat" - powiedział burmistrz Brzozowa Józef Rzepka.
Obwodnica Brzozowa będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz - Sanok, która przenosi ruch z Rzeszowa i centrum kraju w Bieszczady. Trasa ma być gotowa za rok.

Burmistrz podkreślił, że obwodnica odciąży zabytkowe centrum miasta, przez które obecnie przejeżdża w ciągu doby ok. 10 tys. pojazdów.

"Obwodnica ulży też mieszkańcom, którzy niemal codziennie musieli stać w sporych korkach. Cieszę się, że budowa wreszcie ruszyła i że jest to początek finału. Na ten moment czekałem odkąd jestem w samorządzie, czyli od ponad 20 lat" - dodał Rzepka.

Burmistrz zaznaczył, że gmina dołożyła do tej inwestycji ok. 2 mln zł. Pieniądze te zostały przeznaczone m.in. na współfinansowanie przygotowania projektu obwodnicy.

W ramach przygotowań do realizacji tej trasy inwestor - Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - wypłacił odszkodowania za ponad 270 działek, przez które trasa będzie przebiegać. Obwodnica przebiegać będzie w części przez gospodarstwa rolne.

Czytaj też: NIK: Urzędnicy błędnie wyceniają nieruchomości pod budowę dróg

Wykonawcą obwodnicy jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Firma będzie musiała oprócz budowy drogi przebudować skrzyżowania obwodnicy z trasami lokalnymi oraz wybudować chodniki i ścieżki rowerowe. Powstaną też dwa mosty i trzy wiadukty.

Koszt powstania obwodnicy to prawie 72 mln zł. Jej budowa będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Będzie to jedna z pierwszych inwestycji finansowanych z tego programu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Brzozów woj. podkarpackie, 2014-10-23 10:13:45

    W tym powiatowym mieście Brzozów na Podkarpaciu zaistniała dziwna sytuacja, rada miasta została ukarana grzywną postanowieniem NSA z dnia 27.04.2012 r. za nieprzekazanie w terminie skargi obywatela tego miasta na uchwałę tej rady i okazuje się, że tą grzywnę zapłacono z budżetu miasta /dodam, że w u...rzędzie miejskim w Brzozowie są zatrudnieni prawnicy, którzy również obsługują radę/ - wniosek jest taki : obywatel zapłacił ze swoich podatków za błąd rady miasta, a radni nie ponieśli z tego tytułu żadnych konsekwencji...pytanie do burmistrza Brzozowa, który ma obowiązek obsługi rady miejskiej brzmi : po co urząd zatrudnia kilku radców prawnych ? po co są radni ? dlaczego nikt nie nakazał radnym pokrycia tej grzywny ze swoich diet ?  rozwiń