PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowska inwestycja zależna od decyzji Ikei

  • Propertynews.pl/Gazeta.pl    11 września 2013 - 16:10
Częstochowska inwestycja zależna od decyzji Ikei

Jak informuje Gazeta.pl. w lipcu br. podpisała z miastem aneks do umowy o współfinansowaniu miejskiej inwestycji drogowej. Częstochowianie obawiają się jednak zmiany decyzji koncernu, w związku ze zmianami personalnymi w firmie i zapowiedziami nowej koncepcji rozwoju tej sieci.
Szefem koncernu od 1. września 2013 r. jest Peter Agnefjäll, który w pierwszym wywiadzie dla Financial Times zapowiedział, że Ikea zmienia strategię i będzie teraz bardziej skupiać się na rozwój już istniejących sklepów niż na rozszerzaniu sieci.

Władze Częstochowy czekają teraz niecierpliwie na decyzję koncernu, co do zapowiadanej wcześniej w tym mieście inwestycji. Nowa placówka Ikei gwarantowałaby bowiem nowe miejsca pracy.

Rzecznik magistratu Włodzimierz Tutaj w rozmowie z Gazetą tłumaczy, że  Ikea zaangażowała się już wykup gruntów, a w lipcu br. zobowiązała się przekazać miastu 15,2 mln zł  na budowę kolejnego odcinka tzw. korytarza północnego.

Sprawa powinna rozstzrygnąć się w drugiej połowie września tego roku, kiedy finalizowany będzie zakup gruntów dla koncernu za prawie 11 mln zł.

Z nieoficjalnych informaji, jakie uzyskała Gazeta.pl wynika, że w przyszłym roku Ikea planuje budowę dróg wokół kompleksu, a sam kompleks miałby powstać w 2015 roku

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.