PARTNER PORTALU
  • BGK

Czterech w grze o tyski stadion

  • RAF    5 października 2009 - 15:50

21 i 22 września Tychy przeprowadzą negocjacje z czterema firmami, które pozostały w grze o kontrakt na zaprojektowanie i budowę nowego stadionu miejskiego za 100 mln zł.
Za dwa tygodnie Tychy będą negocjacjować z czterema firmami, które zostały w grze o kontrakt na zaprojektowanie i budowę nowego stadionu miejskiego za 100 mln zł.

- Na razie nie możemy zdradzić które z 16 firm, które w lutym ubiegały się to zlecenie, zostały na placu boju. Tym bardziej, że nie przedstawiły one jeszcze oferty cenowej - mówi wnp.pl Aleksandra Cieślik z tyskiego magistratu.

Ratusz już dziś deklaruje jednak jasno, że więcej niż 100 mln złotych brutto nie zamierza na obiekt przy ulicy Edukacji wydać.

- Na pewno nie chcemy także, by był to obiekt wyłącznie piłkarski (na stadionie gra drugoligowy GKS Tychy - przyp.red.). Powinien posiadać więcej funkcji. Oprócz niezbędnego zaplecza sportowo-gastronomicznego, myślimy np. o bieżnii lekkoatletycznej - dodaje Aleksandra Cieślik.

Nowy stadion miejski w Tychach ma być gotowy w 2012 roku. Będzie zadaszony, z nowoczesnym oświetleniem i podgrzewana murawą. Jego planowana pojemność wciąż jest tajemnicą (w ubiegłym roku mówiło się o 15,5 tys. miejsc). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.