PARTNER PORTALU
  • BGK

Cztery firmy złożyły oferty na remont Mostu Łazienkowskiego

  • PAP    7 kwietnia 2015 - 15:12
Cztery firmy złożyły oferty na remont Mostu Łazienkowskiego
Remont mostu będzie kosztował 110 mln zł - 55 mln zł będzie pochodziło z budżetu miasta, drugie 55 mln zł z budżetu państwa (Fot. projekt nowego mostu Facebook.com/inicjatywa-projektowa/ )

Najdroższą cenę - ponad 132 mln zł zaproponowało konsorcjum Metrostav, najtańszą - ponad 104 mln zł - Bilfinger Infrastructure.
Rzecznik prasowy ZDM Adam Sobieraj w komunikacie wyjaśnił, że otwarcie czterech ofert złożonych przez konsorcja zaproszone do negocjacji nastąpiło we wtorek (7 kwietnia) o godz. 11. Negocjacje odbyły się w zeszłą środę i czwartek.

Najdroższą ofertę złożyło konsorcjum Metrostav A.S., które za remont przeprawy zaproponowało ponad 132,5 mln zł brutto. Pozostałe firmy wyceniły swoje prace odpowiednio na blisko 120 mln zł brutto (Mosty Łódź SA), ponad 116,5 mln zł brutto (Strabag Sp. z o.o.) oraz ponad 104 mln zł (Bilfinger Infrastructure SA).

Miasto na remont mostu dysponuje ponad 106,5 mln zł brutto.

ZDM poinformowało ponadto, że wszystkie firmy zadeklarowały 10 lat gwarancji na elementy stalowe i 8 lat na elementy żelbetowe konstrukcji przeprawy.

Spółka dodała ponadto, że obecnie pracuje komisja, która sprawdzi dokumentację pod względem formalnym i poprawność wyliczeń. - Informacje o wyborze podamy w najbliższym z możliwych terminów - zaznaczono.

Remont Mostu Łazienkowskiego jest konieczny po jego pożarze w połowie lutego br. Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Mostem jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę. Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo zakładano. Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji.

Jak informowały władze Warszawy remont mostu będzie kosztował 110 mln zł - 55 mln zł będzie pochodziło z budżetu miasta, drugie 55 mln zł z budżetu państwa. W 2015 r. władze Warszawy mają przeznaczyć na remont Mostu Łazienkowskiego 75 mln zł, a pozostałe 35 mln zł ma być wydane w 2016 roku. Miasto chce przywrócić przejezdność mostu do końca 2015 r. Nie oznacza to jednak końca remontu przeprawy, ostatnie prace będą prowadzone w 2016 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • miłośnik miasta Warszawy, 2015-04-08 12:38:07

    Po pierwsze, to wielki skandal i afera, że most został podpalony. Kto to widział aby taki obiekt strategiczny w Warszawie jakim był ten most, pozostawał bez jakiejkolwiek kontroli i ochrony a nawet zwykłego monitoringu. Szkoda było wydać grosze na monitoring i ochronę, to w sumie zostaną wydane MILI...ARDY z kieszeni podatnika. Karmienie czytelników cenami, które proponują konsorcja to pewnie tylko zaliczki. A kto wymieni całą infrastrukturę w moście i wzdłuż mostu tj. światłowody, okablowania itp.? Niech też Redakcja, wreszcie cokolwiek napisze o postępach śledztwa prokuratorskiego w tej sprawie. A może już zostało umorzone wobec niewykrycia sprawców ? Władze miasta Warszawy winne już dawno podać się do dymisji. To skandal 25 lecia tej rzekomej wolności i demokracji.  rozwiń