PARTNER PORTALU
  • BGK

Cztery oferty od projektantów aquaparku

  • chelmonline.pl    4 grudnia 2012 - 12:54
Cztery oferty od projektantów aquaparku

Cztery biura architektoniczne są zainteresowane zaprojektowaniem Centrum Sportów Wodnych w Chełmie.
Oferty z wyceną, wstępną koncepcją budynku i wizualizacjami wpłynęły już do chełmskiego magistratu. Trwa weryfikacja złożonych dokumentów. Miasto kończy trwającą kilka tygodni procedurę wyłonienia projektanta jednej z największych miejskich inwestycji - aquaparku. Aby wybrać najlepsze biuro projektowe, urzędnicy zastosowali tzw. dialog konkurencyjny.

Procedura polegała na kilkukrotnych spotkaniach z wszystkimi zainteresowanymi pracowniami, które przedstawiały własne przemyślenia na temat kształtu i funkcjonalności aquaparku. Zebrana w ten sposób wiedza posłużyła do przygotowania przez miasto ostatecznego zaproszenia i opisu zamówienia.

- Nigdy wcześniej w Chełmie nie budowano podobnego obiektu, dlatego warto było przeprowadzić konsultacje z doświadczonymi projektantami - zapewnia Stanisław Mościcki - zastępca prezydenta i jednocześnie przewodniczący komisji przetargowej.

- To duża i kosztowna inwestycja, więc ważne jest, aby przygotować ją najstaranniej jak to tylko możliwe - dodaje.

Początkowo na ogłoszony przez miasto przetarg odpowiedziało dziewięć firm. Do pierwszej tury negocjacji zaproszonych zostało osiem, gdyż jeden z oferentów nie spełniał formalnych wymogów. Ostatecznie na spotkania z komisją przetargową przybyło sześć biur projektowych - dwukrotnie przyjeżdżały do Chełma przedstawiając uaktualniane koncepcje.

W pierwszych dniach listopada, każda z pracowni otrzymała zaproszenie do składania ostatecznych ofert.

- Zaproszenie zawierało w miarę szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Podaliśmy tam liczbę basenów, zjeżdżalni, ich wymiary, liczbę kondygnacji i powierzchnię budynku oraz szereg innych elementów aquaparku - dodaje Mościcki.

Na 29 listopada wyznaczony został termin składania ostatecznych ofert. Tym razem oprócz planu zagospodarowania terenu, koncepcji budynku aquaparku i wyposażenia, oferty zawierać miały szczegółowy koszt przygotowania dokumentacji technicznej.

Do miasta wpłynęły cztery propozycje od firm: „Bauren" Renke Piotr z Rybnika na kwotę 933 816,00 zł, „Studium, Warszawa - 816 420,76 zł, „MWM", Gliwice - 432 351,00 zł oraz Helmut Schick, Schick & Partner Polska , Ruda Śląska - 630 303,29 zł.

- Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert pod względem zgodności z przedmiotem zamówienia. Następnie dokonana zostanie ocena obejmująca nie tylko koszt projektu, ale również względy funkcjonalno-estetyczne - mówi Stanisław Mościcki.

Jak zapewniają urzędnicy, rozstrzygnięcie postępowania nastąpi w najbliższych dniach, a umowa na wykonanie dokumentacji zostanie podpisana jeszcze w grudniu. Wówczas poznamy więcej szczegółów na temat wyglądu i wyposażenia aquaparku.

- Każda z przedstawionych ofert robi naprawdę ogromne wrażenie. Ma to być obiekt o najnowszej stylistyce, a przede wszystkim centrum wodnej rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Profesjonalny, oferujący wiele atrakcji aquapark przyciągnie miłośników wodnego szaleństwa także z innych miast regionu, co oczywiście będzie miało wpływ na jego rentowność - zapewnia prezydent Chełma Agata Fisz.

Według wstępnych założeń, budowa aquaparku kosztować może około 35-40 mln złotych. Realizacją inwestycji zająć się ma specjalnie do tego powołana spółka miejska. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.