PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy galerie handlowe zbudują ulicę w Olsztynie?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Olsztyn    9 września 2011 - 14:36
Czy galerie handlowe zbudują ulicę w Olsztynie?

Miasto, wykorzystując boom na centra handlowe przy ul. Sikorskiego, chce skłonić inwestorów, by dołożyli się do budowy nowej ulicy łączącej ul. Wilczyńskiego z al. Warszawską.
Ul. Sikorskiego ma szansę stać się handlową arterią miasta. Obecnie funkcjonuje tam m.in. hipermarket Real, obok Praktiker i Media Markt – informuje „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

W kolejce ustawiają się następni inwestorzy. Aby uniknąć korków najlepszym rozwiązaniem będzie powrót do budowy trasy Nauka Dom Praca, czyli popularnej „endepe”.

Projekt zakłada z jednej strony połączenie ul. Sikorskiego z ul. Krasickiego, a z drugiej z al. Warszawską dzięki przedłużeniu ul. Wilczyńskiego. Drogowcy szacują, że budowa tych łączników zmniejszy natężenie ruchu w południowej części miasta nawet o 40 proc.

Na skomunikowanie Jarot z al. Warszawską potrzeba kilkadziesiąt milionów złotych. W kasie miasta nie ma pieniędzy na ten cel.

Dlatego prezydent Piotr Grzymowicz (zabierz głos/oceń prezydenta) będzie chciał zaangażować w realizację tego projektu inwestorów, którzy chcą budować swoje galerie przy ul. Sikorskiego – informuje „Gazeta Wyborcza Olsztyn”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.