PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy muzeum Kantora się zawali?

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    13 czerwca 2012 - 07:05
Czy muzeum Kantora się zawali?

Nowatorska koncepcja architektoniczna nowej siedziby Muzeum Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie okazała się zbyt trudna do realizacji.
Niedokończonej konstrukcji może grozić zawalenie i budowlańcy obawiają się o bezpieczeństwo – donosi „Dziennik Polski”.

To kolejne kłopoty z inwestycją, która miała być gotowa już w 2011 r., ale plany pokrzyżowała powódź. Teraz zakończenie prac znowu się oddala – od miesiąca na budowie nic się nie dzieje. Dziennik nieoficjalnie ustalił, że jest to spowodowane obawą o wytrzymałość podpór stalowej konstrukcji wiszącej nad starą elektrownią, która ma być częścią projektu.

Doniesienia te potwierdza Piotr Odorczuk, rzecznik urzędu marszałkowskiego będącego inwestorem Cricoteki: „generalny wykonawca, czyli firma PBP Chemobudowa – Kraków S.A. wstrzymał prace z powodu braku 100-proc. pewności, że prowadzone roboty montażowe są w pełni bezpieczne”.

Jak podkreśla, zasadność wstrzymania robót podważyli inwestor, główny projektant i inwestor zastępczy.

UM, by kontynuować prace przy budowie Cricoteki, zamówił ekspertyzę, która ma być gotowa na przełomie lipca i sierpnia, i wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Według Odorczuka inwestycja będzie gotowa w I połowie 2013 r., a kłopoty opóźnią otwarcie obiektu najwyżej o 3 miesiące – pisze „Dziennik Polski”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.