PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy po Brexicie Warszawa stanie się alternatywą dla Londynu?

  • propertynews.pl/AH    26 września 2017 - 11:05
Czy po Brexicie Warszawa stanie się alternatywą dla Londynu?
Ekspercie zgadzają się, że ostatnie 2-3 lata to czas ekspansji na rynku usług dla biznesu, zwłaszcza w Krakowie i Wrocławiu. Ciężko jednak mówić o boomie wynikającym z efektów Breksitu. (Fot. Pixabay)

Ne wiadomo jeszcze jaka będzie skala działania Brexitu, ani co stanie się w okresie najbliższych 2-4 lat, ale deweloperzy i inwestorzy muszą być gotowi na wszystko. Czy w niedalekiej przyszłości Warszawa będzie jednym z miast, które skorzysta z Brexitu?
- Mimo zawirowań, Londyn nadal jest jednym z kluczowych rynków, które przynoszą korzyści inwestorom. Sektor bankowy i biurowy to zaledwie część biznesu, który działa w stolicy Wielkiej Brytanii. Na finalne decyzje i ostateczne efekty, jakie przyniesie za sobą Brexit, trzeba jeszcze poczekać - mówił Stanislav Frnka, prezes zarządu, HB Reavis Poland, podczas drugiego dniaProperty Forum.

- Życie po Breksicie zaczęło się znacznie wcześniej, niż zapadła decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE – uważa Charles Taylor, partner zarządzający na Polskę, Cushman & Wakefield. - Mimo to, Brexit był dużym zaskoczeniem dla większości podmiotów tam obecnych. Biznes jednak toczy się dalej.

Czy i w jaki sposób na wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych skorzysta Polska?

- Mimo zawirowań, Londyn nadal jest jednym z kluczowych rynków, które przynoszą korzyści inwestorom. Sektor bankowy i biurowy to zaledwie część biznesu, który działa w stolicy Wielkiej Brytanii. Na finalne decyzje i ostateczne efekty, jakie przyniesie za sobą Brexit, trzeba jeszcze poczekać – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu, HB Reavis Poland.

Podobnego zdania jest Łukasz Kwieciński, menedżer ds. zarządzania wartością budynków, Skanska TFI. - Nie wiadomo jeszcze jaka będzie skala działania Brexitu, ani, co będzie się działo w okresie 2-4 lat, ale deweloperzy muszą być gotowi na wszystko – uważa.

- Ostatnie 2-3 lata to czas ekspansji na rynku usług dla biznesu, zwłaszcza w Krakowie i Wrocławiu – mówi Dorota Latkowska, partner, Reino Partners. - Ciężko jednak mówić o boomie wynikającym z efektów Breksitu.

Zdaniem Beaty Latoszek, Head of Representative Office, Deutsche Hypo, w niedalekiej przyszłości Warszawa będzie jednym z miast, które skorzysta z Brexitu.

- Miasto charakteryzuje się relatywnie wysoką jakością życia przy stosunkowo niskich kosztach utrzymania. To niewątpliwy atut stolicy Polski – mówi Beata Latoszek. - Jedynym wyzwaniem może być ryzyko wynikające z rozmaitych politycznych decyzji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.