PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy w Swarzędzu powstanie skatepark?

  • 24swarzedz.pl (Kaja Kurczewska)    31 sierpnia 2012 - 10:54
Czy w Swarzędzu powstanie skatepark?

W ośrodku kultury przy ul. Poznańskiej w Swarzędzu odbyło się spotkanie dotyczące propozycji wybudowania w naszym mieście skateparku. W celu omówienia tej kwestii młodzi pomysłodawcy spotkali się z burmistrz Anną Tomicką i jej zastępcą Adamem Trawińskim.
Pomysł wybudowania w Swarzędzu miejsca, gdzie młodzież jeżdżąca na deskorolce i rolkach mogłaby spędzać bezpiecznie wolny czas, pojawił się już jakiś czas temu. Kiedy wybudowano i otwarto fontannę niedaleko swarzędzkiego Rynku, skatersi zaczęli coraz częściej pytać o możliwość zaadaptowania w tym celu miejskiej przestrzeni.

„Po co kolejny market? Lepiej skatepark!” – takie komentarze pojawiały się na naszym portalu. Wreszcie, po miesiącach starań i planów, udało się młodym pasjonatom skateboardingu przedstawić swoje plany władzom miasta.

W spotkaniu w Ośrodku Kultury w Swarzędzu wzięli udział pomysłodawcy skateparku oraz przedstawiciele UMiG. Zaprezentowano wizualizację komputerową projektu skateparku i przedstawiono wstępne propozycje co do jego lokalizacji. Padła m.in. propozycja wybudowania parku w okolicy Wodnego Raju, w pobliżu nowowybudowanych tras pieszo-rowerowych.

Możliwe sposoby na pozyskanie funduszy na tę inwestycję na pewno zakładają choćby częściowy wkład miasta, co musiałoby zostać uwzględnione w budżecie. Z ramienia urzędników, którzy zadeklarowali daleko idącą pomoc w tej kwestii, wyszła propozycja, aby poszukać także zewnętrznego inwestora.

Organizatorzy spotkania argumentowali również, iż taka inwestycja na pewno się opłaci zarówno pod względem finansowym, jak i typowo reklamującym miasto. Skatepark w Swarzędzu byłby bowiem jednym z niewielu tego typu obiektów sportowych w całym województwie, co z pewnością przysłuży się miastu jako nietypowa atrakcja turystyczna.

Budowa miałaby zostać podzielona na kilka etapów. Powstał nawet specjalny trzyosobowy komitet, w którym każdy z członków odpowiadałby za inny rodzaj uprawianego w nowym parku sportu. W ten sposób będzie można odpowiednio dopasować sprzęty i przeszkody, na których wykonuje się akrobacje.

Czy obecność na spotkaniu burmistrz Anny Tomickiej oznacza, że w niedalekiej przyszłości kwestia budowy skateparku w Swarzędzu zacznie nabierać realnych kształtów? Rekreacja i sport nie od dziś są bliskie włodarzom Swarzędza, a więc może i w tej sprawie uda się osiągnąć zadowalający obie strony wynik. Miasto zyskałoby niewątpliwą atrakcję, a swarzędzcy skatersi (i nie tylko) miejsce bezpiecznej rozrywki na najwyższym poziomie.

Mateusz Gawarecki, który udokumentował na zdjęciach wtorkowe konsultacje, podkreśla, że atmosfera godzinnego spotkania była bardzo miła. Padło wiele propozycji, które teraz mają zostać zebrane w jednolity projekt. Ten z kolei trafić ma odpowiednio do trzyosobowej komisji, a potem ukazać się na stronach internetowych miasta. Następnie odbędzie się kolejne spotkanie, o czym na pewno poinformujemy naszych czytelników. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.