PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy w Warszawie jest jeszcze miejsce na nowe centra handlowe?

  • Propertynews.pl    5 października 2016 - 12:18
Czy w Warszawie jest jeszcze miejsce na nowe centra handlowe?
W stolicy jest ponad 70 dużych obiektów handlowy (fot. wikimedia.org/Adrian Grycuk)

Rynek centrów handlowych w Warszawie jest już dobrze rozwinięty.  To ponad 70 obiektów o powierzchni ponad 1,5 mln mkw., we wszystkich formatach. Na same centra przypada 70 proc tej powierzchni, czyli 38 obiektów. A to jeszcze nie koniec.
- Obecnie w budowie znajduje się 10 inwestycji, m.in. Galeria Północna, nowa Hala Koszyki, czy Galeria Wołomin. Kolejne 14 jest w planach - rozpoczęła dyskusję Anna Wysocka, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych, JLL.

Co wyróżnia rynek warszawski?

Porównując Warszawę do innych aglomeracji to stolica jest nadal niedoszacowana, jeśli chodzi o klasyczne przeliczenie ilości metrów kwadratowych na tysiąc mieszkańców. - Mamy niespełna 430 metrów kwadratowych w centrach handlowych na tysiąc mieszkańców – podkreśla Wysocka.

Z opinią zgadza się z Michał Masztakowski z Master Management Group podkreślając, że jeśli popatrzymy na ogólnopolskie statystyki to w stolicy jest dwukrotnie mniejsze nasycenie powierzchnią handlową niż w takich miastach jak Wrocław, Poznań i Kraków... Tymczasem przychody na mieszkańca Warszawy są prawie dwukrotnie większe, a to najbardziej obiecujący element handlowej układanki dla deweloperów i najemców. Dlatego tak aktywnie poszukiwane są odziałki, czy to dla zbudowania nowych galerii czy do rozbudowy istniejących – zauważa Michał Masztakowski.

Zaznacza, że to właśnie w Warszawie jest możliwość zarobienia największych pieniędzy przy statystycznie najwyższych czynszach w Polsce. - To w stolicy ten biznes ma nadal największy zwrot i opłacalność – podkreśla.

Więcej czytaj na Propertynews.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.