PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy Wisła dostanie więcej pieniędzy?

  • BEZ    4 listopada 2009 - 02:24
Czy Wisła dostanie więcej pieniędzy?

Jednym z punktów dzisiejszej sesji Rady Miasta Krakowa będzie głosowanie nad dodatkowymi środkami na budowę miejskiego stadionu Wisły Kraków w wysokości 30 milionów złotych.
Pieniądze mają być przeznaczone między innymi na budowę przez Miasto infrastruktury zasilającej oraz wzmocnienie fundamentów jednej z trybun. Koszt przebudowy całego stadionu szacuje się na kwotę około 400 milionów złotych.

- Jestem przekonany, że rozsądek i odpowiedzialność za sprawy Miasta zwycięży i radni przegłosują wniosek Prezydenta - mówi Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa, przed głosowaniem w sprawie dodatkowych pieniędzy na miejski stadion Wisły Kraków.

Aby w terminie dokończyć inwestycję, potrzeba dołożyć niecałe 30 milionów złotych. „Dodatkowych kosztów nie udało się przewidzieć na etapie podpisywania umów z wykonawcą dwóch ostatnich trybun. Część z tych 30 milionów to pieniądze na realizację infrastruktury zasilającej obiekt – element, który miał wykonać koncesjonariusz parkingów podziemnych.

Reszta zostanie przeznaczona na dodatkowe prace związane ze wzmocnieniem ściany szczelinowej dla trybuny zachodniej, a to stało się konieczne z uwagi na inne niż wstępnie zakładano warunki gruntowe” - mówi Tadeusz Trzmiel.

Powołując się na raport NIK z kwietnia 2009 roku, po kontroli budów stadionowych obiektów na EURO, Zastępca Prezydenta Krakowa wskazuje, że inwestycja krakowska obarczona jest najmniejszym ryzykiem finansowym.Przed głosowaniem nad dodatkowymi pieniędzmi na miejski stadion Wisły Kraków, informację o realizacji inwestycji przedstawi Prezydent Krakowa.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.