PARTNER PORTALU
  • BGK

Dach Śląskiego w przyszłym roku

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    3 października 2011 - 09:30
Dach Śląskiego w przyszłym roku

Na stadionie zakończono anty Big Lift, czyli opuszczanie lin po lipcowej awarii, kiedy naprężeń nie wytrzymały dwa tzw. krokodyle, łączące liny promieniowe z pierścieniem wewnętrznym.
Wszystkie uszkodzone elementy zostały wysłane do badania do Instytutu Techniki Budowlanej, który zobowiązał się do 15 listopada wykonać ekspertyzy – pisze „Dziennik Zachodni”.

Czytaj też: Marszałek nie chce już krokodyli na stadionie

Bez względu na ich wynik trwają rozważania na temat przeprojektowania klem i wykonania ich z całkowicie nowego tworzywa. Decyzja ma zapaść w najbliższych tygodniach.

Czytaj też: Stadion Śląski będzie gotowy dopiero w połowie 2012 r.?

Być może przeprojektowane zostaną też inne elementy mocowania pokrycia dachowego, jednak i tu urząd marszałkowski wstrzymuje się jeszcze z decyzją.

Wiadomo natomiast, kiedy zostanie przeprowadzona ponownie operacja Big Lift. Ma się rozpocząć na początku przyszłego roku.

Czytaj też: Stadion Śląski – pracownicy wrócili do zajęć

Nadal nie wiadomo, ile będzie kosztować urząd marszałkowski awaria w czasie Big Liftu. Urząd unika podania jakichkolwiek kwot i czeka, aż zostaną wykonane ekspertyzy. Gdy będzie wiadomo, co było przyczyną awarii, urząd będzie mógł wyegzekwować pieniądze z zapisem w umowach – informuje „Dziennik Zachodni”.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.