PARTNER PORTALU
  • BGK

Darłowo dostało 10 mln zł na budowę drogi

  • PAP    18 kwietnia 2011 - 20:25
Darłowo dostało 10 mln zł na budowę drogi

Darłowo (Zachodniopomorskie) dostało 10 mln 95 tys. zł z Programu Operacyjnego "Ryby 2007 - 2013" na budowę nowej drogi dojazdowej do portu rybackiego. To największa dotacja dla miasta z unijnych funduszy.
W poniedziałek po południu burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz podpisał z Jarosławem Łojką, dyrektorem Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowę na dofinansowanie projektu.

Droga o długości 1 328 m i szerokości 7 m powstanie na wale przeciwpowodziowym zabezpieczającym zachodnią część miasta. Obok jezdni zbudowany zostanie pieszo-rowerowy ciąg o szerokości 3 m. Nowa droga stanie się ulicą Nadmorską.

Koszt inwestycji oszacowano wstępnie na 11,6 mln zł. Brakującą kwotę dołoży miasto. Przetarg na wykonawcę prac - jak powiedział burmistrz Klimowicz - ma być ogłoszony zaraz po świętach wielkanocnych.

- Budowę drogi chcemy rozpocząć latem bieżącego roku i zakończyć latem 2012 roku - powiedział Klimowicz.

Drogowy projekt - jak poinformowano na konferencji prasowej, która odbyła się po podpisaniu umowy - jest ósmą wspieraną finansowo przez UE inwestycją związaną z portem.

Darłowo chce zrealizować jeszcze dwa duże portowe zadania z pomocą unijnych pieniędzy: przedłużenie Nabrzeża Słupskiego oraz budowę basenu rybackiego wraz ze stacją paliw, punktem odbioru ścieków i wód zaolejonych.

Wartość pierwszej inwestycji oszacowano na 12,7 mln zł, drugiej na 22,2 mln zł. Oba projekty - jak poinformował Łojko - są na końcowym etapie weryfikacji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.