PARTNER PORTALU
  • BGK

Darmowa komunalizacja drogowej spółki

  • Przegląd prasy/wnp.pl/Puls Biznesu    5 kwietnia 2012 - 08:38
Darmowa komunalizacja drogowej spółki

Spółka Drogowa Trasa Średnicowa, zarządzająca inwestycjami w śląską arterię, łączącą jak do tej pory Katowice z Zabrzem, została wpisana na listę prywatyzacyjną.
Jednak jak czytamy w „Pulsie Biznesu”, bardziej prawdopodobna jest darmowa komunalizacja spółki. Spółka szacuje potrzeby finansowe na dokończenie inwestycji drogowej na Śląsku (zabierz głos/oceń marszałka) w kierunku Gliwic (zabierz głos/oceń prezydenta) na 1,28 mld zł brutto.

Jak wymienia dziennik, pieniądze będą pochodzić z zaciągniętego przez skarb państwa kredytu z EBI, funduszy unijnych, rezerwy subwencji ogólnej dla samorządów oraz budżetów Zabrza (zabierz głos/oceń prezydenta) i Gliwic. Według „PB”, spółkę czeka w najbliższych latach zmiana właścicielska. Resort skarbu zachęca firmy z branży do inwestycji w akcje drogowych firm z portfela skarbu państwa, w tym DTŚ.

Jednak według dziennika, wobec braku zainteresowania udziałem w prywatyzacji firm budowlanych, bardziej prawdopodobny jest scenariusz z bezpłatną komunalizacją. Do resortu wpłynął już wniosek Zarządu Województwa Śląskiego o nieodpłatne przekazanie spółki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.