PARTNER PORTALU
  • BGK

Dawne kino w Giżycku znów wyświetli filmy

  • PAP    12 września 2012 - 15:12
Dawne kino w Giżycku znów wyświetli filmy

Samorząd Giżycka (warmińsko-mazurskie) chce wyremontować stojący w samym centrum miasta budynek po byłym kinie "Fala". Koszt rewitalizacji budynku szacowany jest na ponad 9 mln zł - poinformował zastępca burmistrza Giżycka Paweł Czacharowski.
Budynek po kinie "Fala" jest nieużytkowany od kilku lat. Jak powiedział wiceburmistrz Czacharowski, przez te lata samorząd Giżycka przejął go od samorządu woj. mazowieckiego, który był jego właścicielem.

"Właścicielem kina była firma, która miała siedzibę w woj. mazowieckim i na skutek przekształceń majątek firmy przeszedł na własność mazowieckiego samorządu, musieliśmy załatwiać sporo formalności, by go przejąć" - przyznał Czacharowski.

Samorząd Giżycka szacuje, że remont i rewitalizacja kina będą kosztować ponad 9 mln zł. Blisko 4 mln zł mają pochodzić ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 - miasto aplikuje po te środki, decyzja ma być znana jeszcze w tym roku.

"Sądzimy, że otrzymamy dofinansowanie, wkład własny mamy. Chcemy robić remont kina w latach 2013-2014" - przyznał Czacharowski.

Samorząd Giżycka chce m.in. przebudować i wyremontować salę kinową i ją powiększyć tak, by mieściła 400 osób, wymienić konstrukcję podłogi tak, by rzędy foteli były usytuowane amfiteatralnie, na różnych wysokościach. Oprócz tego wykonana ma być termomodernizacja obiektu, izolacja przeciwwilgociowa piwnic, ocieplanie stropodachów i wymiana wszystkich instalacji wewnętrznych budynku.

W 30-tysięcznym Giżycku nie ma obecnie kina, w sezonie filmy wyświetlane były w jednej z sal miejscowego portu żeglarskiego Ekomariny. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.