PARTNER PORTALU
  • BGK

Dawny dworzec zmieni się w centrum komunikacyjne

  • Propertynews.pl    1 lipca 2013 - 14:40
Dawny dworzec zmieni się w centrum komunikacyjne

Firma Trigranit kończy prace nad przygotowaniem projektu zabudowy dawnego dworca PKP w Poznaniu - poinformował Przemysław Terlecki, przedstawiciel Trigranit. Oficjalna propozycja zostanie przedstawiona PKP jeszcze w te wakacje.
Zabudowa dawnego dworca PKP w Poznaniu to jeden z kolejnych etapów realizacji Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Dawny dworzec PKP prawdopodobnie zostanie wyburzony. Zgodnie ze słowami Przemysława Terleckiego jego stan techniczny jest na tyle zły, że realizacja dużej inwestycji w oparciu o istniejącą zabudowę jest niemożliwa. Firma chce jednak, by oficjalny projekt odwoływał się do architektury dawnego dworca.

Wiadomo na pewno, że w ramach przedsięwzięcia nie powstaną wieżowce. Z jednej strony w sąsiedztwie przyszłej inwestycji nie ma wysokiej zabudowy, a z drugiej dochodzi kwestia samej opłacalności ich budowy.

Po złożeniu oficjalnej oferty na ręce PKP realizacja projektu będzie uzależniona w dużej mierze od zgody kolejowej spółki oraz pozyskania finansowania. - Około dwóch lat pochłonie samo przygotowanie niezbędnej dokumentacji oraz zdobycie pozwoleń administracyjnych na budowę. Wariant realistyczny w polskich warunkach zakłada, że realizacja inwestycji rozpocznie się jesienią 2015 roku - powiedział Terlecki.

Plany zagospodarowania dawnego dworca PKP w Poznaniu to w zasadzie kontynuacja współpracy pomiędzy Trigranitem a PKP przy realizacji Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. - Nasza współpraca z PKP układa się w doskonały sposób - skomentował Terlecki.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.