PARTNER PORTALU
  • BGK

Decyzja lokalizacyjna dla dworca PKP

  • PAP    18 maja 2011 - 11:28
Decyzja lokalizacyjna dla dworca PKP

Wojewoda wielkopolski podpisał decyzję lokalizacyjną dla budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego oraz dworca kolejowego Poznań Główny. Dworzec ma być gotowy przed Euro 2012.
Jak poinformował rzecznik wojewody Tomasz Stube, decyzja obejmuje 8 nieruchomości, do których tytuł prawny posiadają koleje państwowe. Powierzchnia zabudowy projektowanej inwestycji wynosi ponad 54 tys. metrów kwadratowych.

Jak dodał, decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co pozwoli inwestorowi na bezzwłoczne wystąpienie ze stosownym wnioskiem do wojewody o wydanie pozwolenia na budowę.

Czytaj też: Nowy dworzec w Poznaniu przed Euro 2012

Według przedstawicieli inwestora nowego dworca kolejowego w Poznaniu, węgierskiej firmy TriGranit, dworzec zostanie oddany do użytku przed Euro 2012. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne Poznań Główny będzie się składało, oprócz dworca PKP, który zostanie wybudowany do Euro 2012, także z dworca autobusowego, obiektów biurowych, parkingów, hotelu i galerii handlowej.

Wartość całej inwestycji szacowana jest na 640 milionów złotych. Zakończenie budowy całego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny zaplanowano na drugą połowę 2013 roku. Umowa inwestycyjna pomiędzy PKP S.A. i węgierską firmą TriGranit została podpisana w czerwcu ubiegłego roku.

O realizację kontraktu starało się łącznie siedem firm, specjalizujących się w inwestycjach komercyjnych na rynku nieruchomości. TriGranit wybrany został w drodze niezależnych rokowań.

TriGranit przeprowadził w Polsce kilka inwestycji, m.in. budowę centrów handlowych w Katowicach i Krakowie. Działa na rynku nieruchomości od 1997 roku. Firma jest obecna w 10 krajach Europy środkowo-wschodniej, a wartość rynkowa portfela projektów wynosi 2 mld euro.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.