PARTNER PORTALU
  • BGK

Decyzja ws. wolnych torów w Poznaniu

  • PAP    13 października 2010 - 19:30
Decyzja ws. wolnych torów w Poznaniu

Decyzje administracyjne kończące postępowania komunalizacyjne w sprawie tzw. wolnych torów w Poznaniu wydał w środę wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Gruntami PKP podzieli się z miastem Poznań.
Sprawa dotyczyła atrakcyjnego, kilkunastohektarowego gruntu w centrum Poznania, o który od ok. 10 lat spierało się miasto i PKP. Jak poinformował w środę Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody, decyzja była możliwa m.in. dzięki porozumieniu zawartemu wcześniej przez strony. 

Zgodnie z rozstrzygnięciami miasto Poznań nabyło na własność dwie działki o łącznej powierzchni ok. 5,5 ha. Odmówiono miastu działki o powierzchni 12 ha i Poznań prawdopodobnie wycofa roszczenia wobec tych terenów, a to pozwoli na uwłaszczenie się na tej działce PKP SA - poinformował Stube. 

Wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński powiedział w środę, że w tej chwili trudno jeszcze powiedzieć, jakie będą dalsze losy gruntów. 

"Umówiliśmy się z PKP, że będziemy wspólnie pracować nad koncepcją zagospodarowania całości tego terenu" - powiedział.

Jeśli żadna ze stron nie złoży odwołania, decyzje wojewody staną się ostateczne, a więc wykonalne po upływie czternastu dni od doręczenia ich stronom Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.