PARTNER PORTALU
  • BGK

Decyzje o warunkach zabudowy bez zmian

  • lk    13 grudnia 2010 - 10:56

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że decyzje o warunkach zabudowy dla niezakończonej inwestycji są wiążące, nawet jeśli ich postanowienia zmieni miejscowy plan zagospodarowania.
Zdaża się, że w trakcie trwania procesu inwestycyjnego, prowadzonego na podstawie pozwolenia na budowę, wydanego zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, gmina uchwala miejscowy plan zagospodarowania w którym zmienia przeznaczenie terenu inestycji. W takiej sytuacji punktem odniesienia dla oceny tych zmian pozostaje wydana przed rozpoczęciem inwestycji decyzja, a nie ustalenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego - orzekł warszawski WSA o czym poinformował Związek Powiatów Polskich.

Oznacza to, że decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu pozostaje nadal ważna, po wydaniu opartego na niej pozwolenia na budowę, pomimo uchwalenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego zawierającego odmienne ustalenia niż ta dezycja o WZ. Ustalenia uchwalonego miejscowego planu, które różnią się od postanowień wcześniejszej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu tracą ważność.

Czytaj też:

Gra w miasto

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • fyrt, 2010-12-13 11:40:02

    Decyzji ni ma.Zmian tez nie!Sądy swoje a życie swoje!Bałagan wynika zciągłych zmian na stanowiskach.Jeden wielki burdel przestrzenny.
  • radny, 2010-12-13 11:37:17

    to ci dobre