PARTNER PORTALU
  • BGK

Deweloper zbuduje szkołę...

  • przegląd prasy/Puls Biznesu    27 października 2009 - 14:02

W Katowicach na zamkniętym osiedlu Bażantów zacznie działać szkoła prowadzona przez zakon pijarów. Zbuduje ją firma Millenium Inwestycje - deweloper, który zbudował osiedle.
Millenium Inwestycje ma już stan surowy nowej pijarskiej szkoły podstawowej i gimnazjum w Katowicach. Szkoła prowadzona przez zakon pijarów powstanie na zamkniętym osiedlu Bażantów, które zbudował deweloper.

"Projekt powstał w tyskiej pracowni Urbi Projekt Ryszarda Mendroka. Collegium Scholarum Piarum pomieści 12 klas. Wyróżniać ma je biała elewacja oraz nowoczesne rozwiązania. Deweloper wykorzystał doświadczenia zdobyte przy budowaniu "inteligentnych" apartamentowców. System będzie dostosowywał ogrzewanie i oświetlenie do panujących za oknem warunków i wykorzystywał energię ze źródeł odnawialnych. Na dachu szkoły powstanie laboratorium ekologiczne" - pisze dziś "Puls Biznesu".

Gazeta cytuje też Jacka Piwkowskiego, wiceprezesa Millenium Inwestycje. - "Budujemy miasto w mieście, tworząc ofertę nie tylko dla naszych mieszkańców. Nawiązujemy do dobrych wzorów Giszowca i Nikiszowca" - podkreśla Piwkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.