PARTNER PORTALU
  • BGK

DK 42 między Praszką a Rudnikami będzie zamknięta

  • PAP    12 marca 2012 - 20:12
DK 42 między Praszką a Rudnikami będzie zamknięta

Od czwartku, 15 marca, w związku z remontem zamknięta będzie droga krajowa nr 42 na odcinku Praszka - Rudniki - informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Droga na tym odcinku ma być otwarta 31 lipca br.
Jak informuje główny specjalista ds. komunikacji społecznej opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz, kierowcy podróżujący po drodze krajowej nr 42 w tym okresie będą musieli wybierać objazd poprowadzony drogami krajowymi nr 45 i nr 43 przez Wieluń. Długość objazdu - 42 km.

DK 42 na odcinku Praszka-Rudniki będzie zamknięta w związku ze wznowieniem przebudowy 10-kilometrowego odcinka trasy. W ramach tego remontu ma być m.in. rozebrany i zbudowany od nowa most w Porąbkach, poszerzona i wzmocniona nawierzchnia drogi, zbudowane chodniki i ścieżki dla pieszych i rowerzystów w miejscowościach Strojec, Praszka i Faustianka oraz zbudowane rondo w Praszce na skrzyżowaniu DK 42 z ul. Listopadową.

- Ruch lokalny będzie mógł się w czasie remontu odbywać drogami powiatowymi i gminnymi" - wyjaśnił Wandrasz. "Obowiązuje na nich ograniczenie ruchu dla ciężarówek - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.