PARTNER PORTALU
  • BGK

DK1 w Częstochowie: Przetarg na przebudowę rozstrzygnięty

  • PAP/MN    21 września 2017 - 10:30
DK1 w Częstochowie: Przetarg na przebudowę rozstrzygnięty
Północny fragment DK1 w granicach miasta był modernizowany przez miasto w ostatnich latach - także z pomocą środków unijnych. (fot. MZDiT Częstochowa)

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie rozstrzygnął przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego w ciągu drogi krajowej nr 1. Inwestycja ma zostać ukończona do końca sierpnia 2020 r.




Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta konsorcjum, w której skład wchodzi miejscowy Drog-Bud, a także spółki Firesta-Fiser oraz Nowak-Mosty.

Według założeń 2017 r. będzie przeznaczony na przygotowania projektowe, a zasadnicza część prac budowlanych planowana jest na lata 2018-2019.

Obejmą one przebudowę części DK1 przebiegającej przez miasto na odcinku od węzła z aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Rakowską.

Ponadto zaplanowano przebudowę głównych skrzyżowań - w tym budowę dwóch skrzyżowań dwupoziomowych w miejsce istniejących jednopoziomowych i nowej estakady na Rakowie. Wybudowane lub przebudowane zostaną także m.in. kładki dla pieszych, chodniki i ścieżki rowerowe.

- Inwestycja pozwoli na zwiększenie dostępności transportowej Częstochowy, poprawę przepustowości DK1 i zmniejszenie uciążliwości wynikających z nadmiernego ruchu drogowego - zapowiedziało miasto.

Wartość oferty opiewa na 178,83 mln zł brutto i jest ona najtańsza spośród tych, które podlegały ocenie.

Czytaj więcej na wnp.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.