PARTNER PORTALU
  • BGK

Dłużej będą budować most w Toruniu

  • AT    4 lutego 2013 - 11:57
Dłużej będą budować most w Toruniu

MZD w Toruniu wnioskuje o przedłużenie terminu ukończenia budowy toruńskiego mostu. Podstawą do przygotowania dokumentu były między innymi niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Miejski Zarząd Dróg (MZD) złożył do Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) w Warszawie - do instytucji, która jest stroną umowy o dofinansowanie inwestycji - wniosek o weryfikację aneksu dotyczącego przedłużenia terminu realizacji inwestycji pn. „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi".

- Mogę dziś poinformować, że wnioskujemy o to, aby wykonawca wykonał przedmiot umowy do 1 grudnia 2013 roku. Po tym, gdy CUPT oceni wniosek, zapadnie ostateczna decyzja w sprawie aneksowania umowy z Generalnym Wykonawcą budowy mostu - mówi prezydent Torunia, Michał Zaleski.

CUPT na udzielenie odpowiedzi ma co najmniej 21 dni.

Budowa mostu drogowego w Toruniu to obecnie największa inwestycja realizowana na terenie regionu i Torunia. Jej zaawansowanie rzeczowe osiągnęło około 80%. Codziennie na budowie pracuje około 350 osób i 151 sztuk sprzętu ciężkiego. W czasie realizacji kontraktu wystąpiły okresy wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych, które wpłynęły m. in. na niski poziom wody w Wiśle, utrudniając prowadzenie prac. To było główną podstawą do przygotowania wniosku o przedłużenie terminu realizacji robót.

Najważniejszą toruńską inwestycję realizuje jako Generalny Wykonawca konsorcjum firm Strabag Sp. zoo i Strabag AG.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.