PARTNER PORTALU
  • BGK

Dłuższe chodniki, droższy remont

  • legniczanin.pl (G.Wala)    17 lipca 2011 - 13:45
Dłuższe chodniki, droższy remont

Przy okazji remontu ul. Chojnowskiej Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy odnowi szerszą niż wcześniej planowano powierzchnię chodników. Koszt remontu wzrośnie.
2,8 mln zły – tyle ma kosztować remont najbardziej zrujnowanej legnickiej ulicy. Prace na Chojnowskiej, bo o niej mowa, rozpoczęły się zamknięciem w połowie maja odcinka od ul. Jagiellońskiej do ul. Działkowej. Po upływie dwóch miesięcy robotnicy legnickiej firmy Budromos zbliżają się już do wylania pierwszej warstwy asfaltu na kolejnym etapie. Zgodnie z deklaracjami Zarządu Dróg Miejskich, być może pod koniec lipca kierowcy będą mogli używać wyremontowanej części drogi.

Ale pozostaje jeszcze trzeci odcinek, od ulicy Marynarskiej do przejazdu kolejowego, który z punktu widzenia kierowców będzie najbardziej uciążliwy. Wszystko ze względu na trasy objazdów związane z ewentualnym zamknięciem ruchu na skrzyżowaniu Chojnowska-Żołnierska. Nie jest to jednak jedyny ciekawy punkt remontu Chojnowskiej. Równie ważne co ulica jest naprawienie przyległych chodników. I tu pojawia się pewien problem. ZDM wyremontuje bowiem większą powierzchnię niż początkowo planowano. Wszystko po to by obok nowej nawierzchni nie zostawiać zdegradowanej i za jednym razem naprawić całość. To niestety powiększy koszt prac, choć zgodnie z zapewnieniami urzędników nie będzie to na szczęście znaczna kwota. Jak duża, okaże się dopiero po rozliczeniu całego zadania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.