Dłuższe chodniki, droższy remont

  • legniczanin.pl (G.Wala)
  • 17-07-2011
  • drukuj
Przy okazji remontu ul. Chojnowskiej Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy odnowi szerszą niż wcześniej planowano powierzchnię chodników. Koszt remontu wzrośnie.
Dłuższe chodniki, droższy remont

2,8 mln zły – tyle ma kosztować remont najbardziej zrujnowanej legnickiej ulicy. Prace na Chojnowskiej, bo o niej mowa, rozpoczęły się zamknięciem w połowie maja odcinka od ul. Jagiellońskiej do ul. Działkowej. Po upływie dwóch miesięcy robotnicy legnickiej firmy Budromos zbliżają się już do wylania pierwszej warstwy asfaltu na kolejnym etapie. Zgodnie z deklaracjami Zarządu Dróg Miejskich, być może pod koniec lipca kierowcy będą mogli używać wyremontowanej części drogi.

Ale pozostaje jeszcze trzeci odcinek, od ulicy Marynarskiej do przejazdu kolejowego, który z punktu widzenia kierowców będzie najbardziej uciążliwy. Wszystko ze względu na trasy objazdów związane z ewentualnym zamknięciem ruchu na skrzyżowaniu Chojnowska-Żołnierska. Nie jest to jednak jedyny ciekawy punkt remontu Chojnowskiej. Równie ważne co ulica jest naprawienie przyległych chodników. I tu pojawia się pewien problem. ZDM wyremontuje bowiem większą powierzchnię niż początkowo planowano. Wszystko po to by obok nowej nawierzchni nie zostawiać zdegradowanej i za jednym razem naprawić całość. To niestety powiększy koszt prac, choć zgodnie z zapewnieniami urzędników nie będzie to na szczęście znaczna kwota. Jak duża, okaże się dopiero po rozliczeniu całego zadania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE