PARTNER PORTALU
  • BGK

Do 2014 r. nowa siedziba sądu i prokuratur w Radomiu

  • PAP    4 kwietnia 2011 - 17:19

Do 2014 roku w Radomiu ma zostać wybudowana nowa siedziba sądu rejonowego i prokuratur rejonowych. Ogłoszenie o przetargu na budowę obiektu zostanie w ciągu najbliższych dwóch tygodniu przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich.
Poinformował o tym we wtorek dziennikarzy prezes Sądu Okręgowego w Radomiu Grzegorz Wójtowicz. Podkreślił, że w nowym obiekcie rozprawy będą nagrywane, a obsługa klientów będzie odbywała się z użyciem nowoczesnych technik elektronicznych, co do tej pory - ze względu na trudne warunki lokalowe - było niemożliwe.

Wójtowicz przypomniał, że o budowę wspólnej siedziby sądu i prokuratury zabiegała pochodząca z Radomia minister zdrowia Ewa Kopacz. Dodał, że w ub. tygodniu z jej inicjatywy doszło do spotkania szefów sądu i prokuratury w Radomiu z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim. Według Wójtowicza, szef resortu sprawiedliwości zapewnił, że są pieniądze na rozpoczęcie inwestycji w Radomiu; zarówno Ministerstwo Sprawiedliwości, jak i Prokuratura Generalna przeznaczyły na ten cel w tym roku po 1 mln zł.

Obiekt wybudowany zostanie na działce o powierzchni ponad 12 tys. metrów kw., zlokalizowanej u zbiegu ul. Warszawskiej i Parkowej. W budynku o powierzchni 11 tys. metrów kwadratowych swoje siedziby będą mieć: sąd rejonowy oraz dwie radomskie prokuratury rejonowe. Instytucje te rozproszone są obecnie w sześciu różnych miejscach.

Według szefa Prokuratury Okręgowej w Radomiu Krzysztofa Olesia po wybudowaniu nowej siedziby znacznie polepszą się warunki lokalowe obydwu prokuratur oraz sądu rejonowego. Jak mówił, budynki nowej prokuratury są zaprojektowane w sposób nowoczesny. "Są to całe ciągi, poczynając od garaży, poprzez dojazd konwojów, doprowadzenie osób zatrzymywanych do prokuratury, sale konferencyjne, tzw. pokoje niebieskie do przesłuchania osób małoletnich oraz pokoje do okazań z lustrami weneckimi" - wyjaśnił.

Zdaniem szefa prokuratury zlokalizowanie w jednym miejscu prokuratur oraz sądu oznacza dla prokuratorów oszczędność czasu oraz pieniędzy wydawanych na transport.

Kosztorysowa wartość inwestycji wynosi przeszło 91 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.