PARTNER PORTALU
  • BGK

Do 2014 r. nowa siedziba sądu i prokuratur w Radomiu

  • PAP    4 kwietnia 2011 - 17:19

Do 2014 roku w Radomiu ma zostać wybudowana nowa siedziba sądu rejonowego i prokuratur rejonowych. Ogłoszenie o przetargu na budowę obiektu zostanie w ciągu najbliższych dwóch tygodniu przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich.
Poinformował o tym we wtorek dziennikarzy prezes Sądu Okręgowego w Radomiu Grzegorz Wójtowicz. Podkreślił, że w nowym obiekcie rozprawy będą nagrywane, a obsługa klientów będzie odbywała się z użyciem nowoczesnych technik elektronicznych, co do tej pory - ze względu na trudne warunki lokalowe - było niemożliwe.

Wójtowicz przypomniał, że o budowę wspólnej siedziby sądu i prokuratury zabiegała pochodząca z Radomia minister zdrowia Ewa Kopacz. Dodał, że w ub. tygodniu z jej inicjatywy doszło do spotkania szefów sądu i prokuratury w Radomiu z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim. Według Wójtowicza, szef resortu sprawiedliwości zapewnił, że są pieniądze na rozpoczęcie inwestycji w Radomiu; zarówno Ministerstwo Sprawiedliwości, jak i Prokuratura Generalna przeznaczyły na ten cel w tym roku po 1 mln zł.

Obiekt wybudowany zostanie na działce o powierzchni ponad 12 tys. metrów kw., zlokalizowanej u zbiegu ul. Warszawskiej i Parkowej. W budynku o powierzchni 11 tys. metrów kwadratowych swoje siedziby będą mieć: sąd rejonowy oraz dwie radomskie prokuratury rejonowe. Instytucje te rozproszone są obecnie w sześciu różnych miejscach.

Według szefa Prokuratury Okręgowej w Radomiu Krzysztofa Olesia po wybudowaniu nowej siedziby znacznie polepszą się warunki lokalowe obydwu prokuratur oraz sądu rejonowego. Jak mówił, budynki nowej prokuratury są zaprojektowane w sposób nowoczesny. "Są to całe ciągi, poczynając od garaży, poprzez dojazd konwojów, doprowadzenie osób zatrzymywanych do prokuratury, sale konferencyjne, tzw. pokoje niebieskie do przesłuchania osób małoletnich oraz pokoje do okazań z lustrami weneckimi" - wyjaśnił.

Zdaniem szefa prokuratury zlokalizowanie w jednym miejscu prokuratur oraz sądu oznacza dla prokuratorów oszczędność czasu oraz pieniędzy wydawanych na transport.

Kosztorysowa wartość inwestycji wynosi przeszło 91 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.