PARTNER PORTALU
  • BGK

Do... czterech razy sztuka. Radomski Program Drogowy wrócił do budżetu miasta

  • JS    13 marca 2018 - 20:42
Do... czterech razy sztuka. Radomski Program Drogowy wrócił do budżetu miasta
Ostatecznie radni przyjęli poprawkę prezydenta rozszerzającą listę ulic do utwardzenia o ponad 60 pozycji. (fot. UM Radom)

Prezydent nie dał za wygraną. Radomski Program Drogowy wrócił do budżetu miasta. Za czwartym podejściem radni zatwierdzili listę 68 ulic, których mieszkańcy już w tym roku nie będą musieli brodzić w błocie.
Przypomnijmy, że na sesjach w grudniu i styczniu Rada Miejska odrzucała budżet w całości, a w lutym opozycyjna większość zastąpiła prezydencki projekt RPD własnym projektem. W efekcie 68 ulic, które chciał utwardzić prezydent, wypadło z planu. Zamiast tego radni wpisali ulice, z których część ma już utwardzoną nawierzchnię. To spotkało się ze sprzeciwem mieszkańców kilkudziesięciu ulic. Wielu z nich przyszło na sesję. Ostatecznie radni przyjęli poprawkę prezydenta rozszerzającą listę ulic do utwardzenia o ponad 60 pozycji.

- Dziękuję mieszkańcom za wsparcie. Bez nich nie udałoby się złamać oporu radnych PiS i Bezpartyjnych. Teraz bierzemy się za utwardzanie kolejnych ulic. Już jutro ogłosimy przetarg na utwardzenie ulicy Puszczańskiej, a w kolejnych dniach następne. To program, który realnie poprawia komfort życia mieszkańców. Do końca roku utwardzimy 69 ulic, a w kolejnych latach chciałbym kontynuować Radomski program Drogowy, bo radomianie zasługują na to, by nie brnąć w błocie - mówił po zakończeniu sesji prezydent Radosław Witkowski.

W tym roku, nowa asfaltowa nawierzchnia będzie układana na całej długości lub na nieutwardzonych fragmentach ulic: Altanowej, Bagiennej, Banacha, Barlickiego, Bartniczej, Błędowskiej, Chłodnej, Cichawy, Ciesielskiej, Czarnieckiego, , Dobrej Drzymały, Garbarskiej, Gęsiej, Godowskiej, Grójeckiej, Gruntowej, Góralskiej, Hipotecznej, Iglastej, Inwalidów Wojennych, Jaśminowej, Józefowskiej, Klwateckiej, Komunalnej, Kończyckiej, Kurdwanów, Kurpiowskiej, ks. Tadeusza Ofiary, Legackiego, Marglowej, Masztowej, Mieszka I, Mostowej, Nadrzecznej, Obozowej, Ozdobnej, Perzanowskiej, Piotra Skargi, Podleśnej, Polnej, Pośredniej, Puszczańskiej, Radiowej, Rawskiej, Różanej, Siarczyńskiego, Skrajnej, Skórzanej, Stodolnej, Stromej, Syrokomli, Towarzyskiej, Wośnickiej, Zofii Wronckiej (wcześniej Deperasińskiego), Wycecha, Wyścigowej, Zachodniej, Zawilcowej, Ziemowita i Zwierzynieckiej.

Na nadzwyczajnej sesji radni opozycji ustąpili także w kwestii realizacji programów edukacyjnych i społecznych współfinansowanych z funduszy unijnych. Tym razem zgodzili się na dokonanie w miasta budżecie przesunięcia pieniędzy niewykorzystanych w zeszłym roku na ten rok. Bez tego miastu groziła utrata nawet 10 milionów złotych.

Rada Miejska przyjęła także uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Na wniosek prezydenta znalazła się w niej budowa Centrum Rehabilitacji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. To inwestycja, która według uaktualnionego kosztorysu ma kosztować około 46 milionów złotych i której realizacja ma być rozłożona na trzy lata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ttt, 2018-03-13 23:15:10

    Wreszcie po 50 lub więcej lat doczekam się utwardzenie ulicy gorzowskiej dotarło do tych radnych bez radnych ze z ludźmi się nie wygra