PARTNER PORTALU
  • BGK

Do Krasiejowa lepszą drogą

  • GK    12 sierpnia 2013 - 10:55
Do Krasiejowa lepszą drogą

W piątek, 9 sierpnia otwarto dla kierowców rozbudowany odcinek drogi wojewódzkiej 463 Mnichus-Krasiejów. Dzięki tej rozbudowie znacząco poprawi się dojazd do największej atrakcji turystycznej województwa opolskiego – JuraParku w Krasiejowie.
W oddaniu do użytku tej drogi wziął udział wicemarszałek województwa Tomasz Kostuś.

W ramach projektu, realizowanego w ramach regionalnego programu operacyjnego, rozbudowany został odcinek drogi o długości ponad 4,3 kilometra. Wybudowano rondo na skrzyżowaniu z drogą powiatową w Krasiejowie, prowadzącą do JuraParku.

W pełni wymieniono konstrukcję drogową, dostosowującą drogę do ruchu pojazdów o nacisku osi 115 kN, droga ma szerokie pobocza, wybudowane zostały chodniki oraz kanalizacja deszczowa na długości 1,1 km.

Ta rozbudowa to kolejna inwestycja realizowana na drodze wojewódzkiej nr 463 - w ciągu ostatnich kilku lat to już czwarty rozbudowany odcinek tej drogi.

- Bardzo zależało nam na tym, aby tę jedną z ważniejszych dróg wojewódzkich doprowadzić do wymaganych standardów i sukcesywnie robimy to od kilku lat - mówił podczas otwarcia drogi Tomasz Kostuś.

Rozbudowa drogi kosztowała w sumie ponad 6,7 mln zł, z tego ponad 5,7 mln zł pochodziło z funduszy unijnych, a nieco ponad milion złotych z budżetu województwa opolskiego. Wykonawcą drogi była firma DROMET Sp. z o.o. z Częstochowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.