PARTNER PORTALU
  • BGK

Do prokuratury w sprawie A2

  • PAP    8 czerwca 2011 - 13:45
Do prokuratury w sprawie A2

PiS zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstw przeciwko interesowi publicznemu podczas wyboru chińskiego konsorcjum Covec jako wykonawcy części odcinków autostrady A2.




PiS domaga się ponadto upublicznienia umowy z firmą. PiS złożyło zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury okręgowej w Warszawie w środę przed południem.

Czytaj też: Długa historia wpadek COVEC

„W naszym przekonaniu Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po prostu nie sprawdziły, z kim mamy do czynienia, czy firma Covec jest firmą wiarygodną, wypłacalną. Efekt jest taki, że dziś grozi nam to, że autostrada nie będzie przejezdna przed EURO 2012” – powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak pod siedzibą prokuratury po złożeniu zawiadomienia.

Czytaj też: COVEC nie płaci

Jak zaznaczył, PiS domaga się ponadto upublicznienia umowy z Covec. W zawiadomieniu napisano, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż podczas wyboru chińskiego konsorcjum doszło do „przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego” oraz „niegospodarności na szkodę Skarbu Państwa”.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.