PARTNER PORTALU
  • BGK

Dobre wieści dla toruńskich rowerzystów

  • AW/mzd.torun.pl    22 sierpnia 2011 - 15:06

Miejski Zarząd Dróg podpisał umowy na budowę i modernizację kolejnych dwóch odcinków dróg rowerowych w Toruniu.
W ciągu al. Jana Pawła II wydzielona zostanie asfaltowa droga rowerowa zarówno po stronie zachodniej jak i wschodniej. Ścieżka zostanie wykonana z asfaltu, a sąsiadujący z nią chodnik z kwadratowych płyt. W ramach zadania wyremontowany zostanie także chodnik w obrębie zatoki autobusowej znajdującej się po wschodniej stronie alei. Planowana droga rowerowa połączona zostanie z istniejącymi ścieżkami w ciągu ul. Chopina i ul. Mickiewicza, a także z mostem drogowym.

Budowana droga rowerowa w przyszłości łączyć się będzie z drogami rowerowymi planowanymi w ramach przebudowy placu Niepodległości. Wykonawcą robót jest firma POL-DRÓG Człuchów Sp. z o.o. Ich koszt to 646 365, 85 zł 

Zmodernizowany zostanie także odcinek jednej z najbardziej popularnych ścieżek rowerowych w Toruniu biegnących po południowej stronie Szosy Lubickiej od ul. Winnica do pl. Sybiraków. Zniszczoną nawierzchnię z płytek betonowych i asfaltu zastąpi  droga rowerowa o szerokości 3 metrów oraz 2 metrowy chodnik z kostki betonowej. W przyszłości trasa ta zostanie połączona z układem dróg rowerowych planowanych w ramach nowego mostu drogowego. Prace budowlane zrealizuje firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Lipna za kwotę 555 586,08 zł

Oba fragmenty dróg rowerowych powinny zostać wykonane do końca września br. Inwestycje będą realizowane w ramach Programu Rozwoju Komunikacji Rowerowej na lata 2007- 2015.

To nie jedyne fragmenty dróg rowerowych, które obecnie powstają w Toruniu. W ramach trwających obecnie prac budowlanych budowane są drogi rowerowe przy ulicach Polnej, Skłodowskiej-Curie, Winnicy, Mickiewicza, na modernizowanym fragmencie Szosy Lubickiej do granicy miasta oraz przy Pl. Hoffmana.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.