PARTNER PORTALU
  • BGK

Doczekają się chodnika

  • chelmonline.pl    10 czerwca 2012 - 16:46
Doczekają się chodnika

Blisko 1,2 km chodnika powstanie jeszcze w tym roku w przy drodze wojewódzkiej nr 816 w miejscowości Świerże w gminie Dorohusk.
– To efekt porozumienia, jakie gmina zawarła z samorządem wojewódzkim, dotyczącego wspólnego finansowania tej inwestycji – informuje wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Budowę chodnika zapisano w planie Zarządu Dróg Wojewódzkich na 2012 rok, w dziale dotyczącym inwestycji realizowanych wspólnie z lokalnymi jednostkami samorządu terytorialnego.

Chodnik w Świerżach jest o tyle ważny, że w znacznym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa przy ruchliwej drodze łączącej przejścia graniczne w Zosinie, Dorohusku i Terespolu.

– Rada Gminy Dorohusk podjęła uchwałę o współfinansowaniu tego przedsięwzięcia na przełomie marca i kwietnia, podobną zarząd województwa przyjął dwa tygodnie temu, więc teraz nie ma już przeszkód, aby ruszać z budową – mówi Grabczuk.

Chodnik przy drodze wojewódzkiej 816 ma mieć 1 km 140 metrów długości. Dorohusk zgodził się przeznaczyć na inwestycję 480 tys. zł, województwo dołoży do niej kolejne 320 tys. Aktualnie trwa procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na budowę, zaś planowany termin zakończenia prac to 30 listopada tego roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.