PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe fundusze na krajową "szesnastkę"

  • KB    27 kwietnia 2010 - 13:57
Dodatkowe fundusze na krajową "szesnastkę"

Urząd marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego uzyskał w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego zapewnienie o dalszym finansowaniu drogi krajowej nr 16 oraz południowej obwodnicy Olsztyna.
Komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wstrzymaniu finansowania krajowej "szesnastki", podany w połowie kwietnia, wywołał reakcje władz samorządowych i mieszkańców.

- Wstrzymanie finansowania prac przy „szesnastce” niesie za sobą negatywne skutki gospodarcze i społeczne. Jest to strategiczna droga w województwie i część ważnego szlaku tranzytowego Polski - pisał w apelu do Ministra Infrastruktury Jacek Protas - mrszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Kontynuowanie prac nad kluczowymi w regionie inwestycjami będzie możliwe dzięki dodatkowej pomocy Unii Europejskiej. Polska otrzymała w tym roku - w ramach dostosowania technicznego za wyższy od przewidywanego wzrost gospodarczy - 633 mln euro. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego skieruje część tej kwoty na inwestycje w województwie warmińsko-mazurskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.