Dofinansowanie dla 12 projektów plus samorządowe

W ramach programu "Inwestycje Polskie" najważniejszych projektów strategicznych będzie co najmniej 12 i będą one sukcesywnie uzupełniane przez nowe, pochodzące z samorządów - poinformował minister skarbu Mikołaj Budzanowski podczas sobotniej konferencji prasowej.
Dofinansowanie dla 12 projektów plus samorządowe

Minister zapewnił, że już w 2013 r. w ramach tego programu będą realizowane duże projekty energetyczne, w oparciu o węgiel, gaz.

Budzanowski podkreślił, że rząd chce znacząco dofinansować sektor gazowy, budowę nowej infrastruktury gazowej: przesyłowej i magazynowej.

Czytaj też: Szansa dla samorządów z gotowymi projektami

"Chcemy również, aby ten program służył rozwojowi wydobycia węglowodorów w Polsce, gazu i ropy, w tym również gazu z łupków. Do 2015 r. to co najmniej 5 mld zł, które na ten sektor (...) będzie wydane" - powiedział Budzanowski.

Minister poinformował też, że w 2013 r. ma nastąpić dokapitalizowanie Banku Gospodarstwa Krajowego i rozpoczęcie akcji kredytowej jeszcze w pierwszym kwartale 2013 r. dla najlepiej przygotowanych projektów. Chodzi o te, które mają największą szansę na to, aby zostały uruchomione w przyszłym roku i zostały realizowane w cztery lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE