PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie na bazę sportową w dolnośląskim

  • PAP    11 kwietnia 2013 - 16:41
Dofinansowanie na bazę sportową w dolnośląskim

Ponad 10 mln zł dofinansowania przyznało ministerstwo sportu na budowę i modernizację obiektów sportowych na Dolnym Śląsku. Pieniądze trafią do jedenastu gmin i powiatów, a przeznaczone zostaną m.in. na budowę hal i boisk wielofunkcyjnych.
Jak powiedziała podczas czwartkowej konferencji prasowej minister sportu Joanna Mucha, woj. dolnośląskie, w porównaniu z innymi regionami w Polsce, ma bardzo dużą liczbę gmin, które ciągle nie posiadają pełnowymiarowej sali gimnastycznej.

"Jest ich aż 25, chociaż przez ostatnie lata ta liczba znacznie zmalała. Wydawało się, że w tym roku nie będziemy w stanie przekazać województwom środków na nowe inwestycje, tylko na kontynuowanie już trwających projektów, ale udało się tak poprzesuwać środki finansowe w budżecie, żeby wygenerować te dodatkowe fundusze. Na Dolny Śląsk trafiło więc w sumie ponad 10 mln zł" - powiedziała minister.

O rozdzieleniu dofinansowania zdecydował już zarząd województwa. Pieniądze trafią do jedenastu gmin i powiatów, a zostaną przeznaczone na budowę lub modernizację hal sportowych, boisk wielofunkcyjnych i krytej pływalni. Wszystkie inwestycje mają się zakończyć w 2015 roku.

"W rozdzielaniu pieniędzy przyświecał nam cel likwidowania sportowych białych plam na terenie Dolnego Śląska, czyli miejsc, gdzie dzieci i młodzież nie mają możliwości uprawiania sportu" - dodał marszałek woj. dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec.

Minister sportu przebywała w czwartek we Wrocławiu, gdzie wzięła udział w Dolnośląskim Kongresie Sportu Powszechnego.

Jak podkreśliła, tego typu spotkania mają pokazać jaki jest stan sportu powszechnego w danym województwie, z jakimi problemami musi się on mierzyć i jakie są pomysły na jego usprawnienie. "To raczej etap diagnozy, niż przedstawiania konkretnych rozwiązań, bo te mamy już w ministerstwie w dużej część opracowane, a część próbujemy jeszcze doszlifować" - tłumaczyła.

Wcześniej podobne kongresy odbyły się m.in. w woj. małopolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2013-04-14 22:20:40

    W sporcie być powinno, Że kaskę dostają, Ale tylko wtedy, Gdy dobrze zagrają.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: