PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie z UE na kujawsko-pomorskie targowiska

  • PAP    28 stycznia 2013 - 20:14
Dofinansowanie z UE na kujawsko-pomorskie targowiska

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przyznał 9,2 mln zł na dofinansowanie budowy i przebudowy 11 targowisk stałych w niewielkich miejscowościach. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).
"Tworzenie takich targowisk ma pomóc w skróceniu łańcucha pośredników między producentem a konsumentem. Dzięki nim mieszkańcy regionu będą mieli możliwość zakupu świeżych i tańszych wyrobów, a lokalni wytwórcy łatwiej znajdą nabywców swoich produktów" - powiedział marszałek województwa Piotr Całbecki.

Czytaj też: Boom na targowiska 

Targowiska będą utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej, energetycznej i kanalizacyjnej, wyposażone w miejsca parkingowe, sanitariaty oraz odpływ wody deszczowej. Zadaszone stoiska będą zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej. Targowiska zostaną także podzielone na sekcje, w których będą sprzedawane towary danego rodzaju, ale przynajmniej połowę powierzchni handlowej będą zajmować stoiska z produktami rolno-spożywczymi.

Dotacje przyznano na budowę i remont targowisk w miasteczkach i wsiach. Sześć inwestycji otrzymało wsparcie w wysokości 1 mln zł, a pozostałych pięć - od 311 do 973 tys. zł.

Wsparcie na budowę, rozbudowę, remont i wyposażenie targowisk jest udzielane w ramach rządowego programu "Mój rynek", a środkami na ten cel z PROW dysponują samorządy województw. Przedsięwzięcia mogą być realizowane w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.