PARTNER PORTALU
  • BGK

Dokąd z lotniska w Świdniku

  • Przegląd prasy/Kurier Lubelski    15 czerwca 2011 - 08:36
Dokąd z lotniska w Świdniku

Londyn, Rzym, Dublin, Frankfurt, Paryż, a na wakacje – Egipt. Z najnowszych badań Milward Brown SMG/KRC wynika, że to właśnie tam najchętniej latają samolotami mieszkańcy woj. lubelskiego.
Prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński uważa, że port jest w stanie przygotować połączenia m.in. do tych miast. Zgodnie z zapewnieniami PLL pasażerowie w przyszłym roku będą mogli odlecieć ze Świdnika – donosi „Kurier Lubelski”.

Czytaj też: Obligacje za 180 mln na budowę portu lotniczego

Z badań Milward Brown SMG/KRC wynika, że lublinianie najczęściej latają do Londynu (14 proc.), a także m.in. do Nowego Jorku, Rzymu, Dublina i Brukseli. Wiele wskazań dostały też turystyczne miejscowości w Egipcie oraz Tel Awiv.

Władze PLL obiecują, że do większości miast wymienionych przez ankietowanych dotrzemy także ze Świdnika (oprócz Nowego Jorku). W planach są też inne kierunki, np. Wiedeń.

Z raportu wynika też, że rocznie samolotami podróżuje od 116 do 145 tys. mieszkańców Lubelszczyzny. Niektórzy raz, inni wielokrotnie. Badania pokazały też, że najchętniej podróżujemy tanimi liniami (41 proc. badanych) – pisze „Kurier Lubelski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.