PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolina Krzemowa za 70 mln

  • Przegląd prasy/Gazeta Olsztyńska    24 marca 2011 - 05:47
Dolina Krzemowa za 70 mln

Na razie powstaje droga dojazdowa, ale już w drugiej połowie roku zacznie się budowa Parku Naukowo-Technologicznego. Ma stać się olsztyńską Doliną Krzemową. Jej koszt to 70 mln zł.
Olsztyński park będzie drugim w regionie – informuje „Gazeta Olsztyńska”. Kończą się prace nad projektami budowlanymi. Park ma być uruchomiony w październiku 2013 roku.

Powstanie między aleją Piłsudskiego i jeziorem Skanda. Stanie tam 6 budynków. Dwa z nich to biurowce, w których swoje siedziby będą mogły lokować już istniejące przedsiębiorstwa.

W jednym budynku powstanie inkubator przedsiębiorczości. Będzie to powierzchnia biurowa dla nowo powstających firm. Przedsiębiorcy dostaną do użytku w pełni wyposażony i umeblowany obiekt

Nad Skandą będzie również budynek konferencyjno-biurowy z restauracją. Jednym z istotniejszych elementów są laboratoria. Głównie za ich sprawą ma się odbywać transfer nowoczesnych technologii do poszczególnych gałęzi przemysłu.

Park zajmie 20 hektarów. Budynki między jeziorem Skanda a aleją Piłsudskiego będą liczyć ponad 13 tys. m kw. Inwestycja warta ok. 70 mln zł otrzyma dofinansowanie unijne w wysokości 58 mln zł – podaje „Gazeta Olsztyńska”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.