PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląski odcinek drogi ekspresowej S5 gotowy w 70 proc.

  • JL    8 listopada 2016 - 08:43
Dolnośląski odcinek drogi ekspresowej S5 gotowy w 70 proc.
Węzeł Widawa, Wrocław Północ. Fot. GDDKiA

Prace na dolnośląskim odcinku drogi ekspresowej S5 idą zgodnie z planem. GDDKiA ocenia, że roboty ogólne są zakończone w 70 proc. Widać już też prawie cały 750-metrowy most nad Widawą i ogromny węzeł łączący AOW z nową ekspresówką
Firma Astaldi buduje 19-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5, który jest częścią dolnośląskiego fragmentu trasy Korzeńsko–Wrocław. To ważny szlak komunikacyjny ułatwiający kierowcom dojazd do Poznania, ale także poprawiający płynność ruchu tranzytowego. Nowa droga wpłynie również na ruch lokalny i zlikwiduje bardzo częste korki od ul. Żmigrodzkiej do świateł w Krynicznie.

Zbliża się zakończenie budowy pokaźnego mostu o długości 750 metrów nad Widawą. Nasuwane są ostatnie segmenty i w połowie listopada gotowe będą już obie części. Jednocześnie od strony obu przyczółków wznoszone są nasypy pod jezdnię. Po zakończeniu budowy mostu nad Widawą sprzęt służący do nasuwania betonowych segmentów zostanie przewieziony pod Wisznię Małą, gdzie rozpocznie się nasuwanie mostu nad Ławą (obiekt o długości ok. 250 metrów). Na terenie budowy drugiego z mostów trwają roboty związane z realizacją wytwórni oraz stanowiska do nasuwania.

Zaawansowanie robót przy kolejnym wiadukcie, oznaczanym przez drogowców jako WS-39, jest już tak duże, że został zlikwidowany objazd obiektu drogą tymczasową i kierowcy mogą ponownie korzystać z całego odcinka powiatowej drogi między Krynicznem i Malinem.

Na węźle Widawa (Wrocław Północ) przygotowywane są nasypy, a także wykopy i trwa profilowanie skarp. Drogowcy gromadzą również grysy i bazalt do produkcji mieszanki mineralno-asfaltowej pod budowę miejsc obsługi pasażerów.

Dolnośląski odcinek drogi ma być gotowy pod koniec 2017 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.