PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląski samorząd kupi jedenaście nowych szynobusów

  • pt/pap    14 czerwca 2016 - 12:13
Dolnośląski samorząd kupi jedenaście nowych szynobusów
ak poinformował marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, zarząd regionu postanowił, że w ciągu dwóch lat wyda 258 mln zł na zakup nowych szynobusów (fot.umwd.pl)

• 11 nowych szynobusów dla Kolei Dolnośląskich S.A., które obsługują lokalne połączenia, zakupi samorząd województwa.
• Do 2018 r. wyda na to 258 mln zł, a większość pieniędzy będzie pochodzić z unijnych funduszy - wynika z zapowiedzi marszałka województwa.
Jak poinformował  marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, zarząd regionu postanowił, że w ciągu dwóch lat wyda 258 mln zł na zakup nowych szynobusów przeznaczonych dla samorządowej spółki Koleje Dolnośląskie S.A.

"To będą nowoczesne składy wyposażone we wszystkie udogodnienia, jak np. internet wi-fi, czy klimatyzację. Będą również większe od obecnie jeżdżących i pomieszczą ponad 500 pasażerów" - powiedział Przybylski.

Dodał, że 80 proc. finansowania tej inwestycji będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2014-20.

Wicemarszałek województwa Jerzy Michalak podkreślił, że 11 nowych szynobusów będzie się pojawiać sukcesywnie na dolnośląskich trasach od 2017 do 2018 r.

"Chcemy, by obsługiwały te linie, na których jest najwięcej pasażerów m.in. z Wrocławia do Węglińca, Legnicy, Jelcza-Laskowic czy do Międzylesia. Zakupimy większe pięcioczłonowe składy, by pasażerowie mieli większy komfort" - powiedział Michalak.

Koleje Dolnośląskie S.A. to spółka, która w całości należy do samorządu województwa i obsługuje regionalne połączenia kolejowe. Ma obecnie do dyspozycji 20 szynobusów i 20 składów elektrycznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.