PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: 600 mln z RPO na budowę dróg

  • pap/pt    17 października 2015 - 07:56
Dolnośląskie: 600 mln z RPO na budowę dróg

Dolnośląskie ma wydać z RPO na budowę dróg 600 mln zł

Około 600 mln zł zostanie przeznaczonych z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę lub modernizację 53 km dróg wojewódzkich na Dolnym Śląsku. Zarząd województwa zdecydował, które drogi z funduszy unijnych zostaną wybudowane w trybie pozakonkursowym.
Jak powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, w trybie pozakonkursowym z pieniędzy RPO na lata 2014-2020 zostanie zrealizowanych 11 projektów drogowych na łączną kwotę 600 mln zł.

W przyjętych projektach jest m.in. budowa drogi łączącej Lwówek Śląski z Bolesławcem oraz dokończenie odcinków tzw. Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zaplanowano również budowę dróg dojazdowych do mostów na Odrze w Ciechanowie oraz w Brzegu Dolnym.

Drogi w ramach ZIT-ów

Zarząd województwa poinformował, że dodatkowo powstaną trzy inwestycje drogowe w ramach ZIT-ów. To obwodnica Oleśnicy oraz obwodnica Boguszowa Gorce, a także przebudowa drogi wojewódzkiej na odcinku Ludwikowice Kłodzki - Nowa Ruda.

Marszałek poinformował także, że z pieniądze RPO zostaną również przeznaczone na budowę dróg gminnych i powiatowych.

"Z wkładem gmin na te inwestycje zostanie przeznaczonych 100 mln zł" - mówił marszałek. Gminy będą w tym przypadku startować w konkursach.

Z 2,2 mld euro w ramach RPO dla Dolnego Śląska 70 proc. kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostała część z Europejskiego Funduszu Społecznego. Z tej kwoty ponad 340 mln euro ma zostać wydanych na rozwój infrastruktury transportowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Pan Jan, 2016-01-06 13:56:41

    No cóż ! Zatem jesli wybierasz się w tym roku do Czech przez Kłodzko to pożegnaj się z rodziną ! Z pewnością nie dojedziesz -..............wspaniałą ,nowoczesną i bezwypadkową drogą krajową Nr 8 .