PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: Blisko 28 mln zł na modernizację stopnia wodnego w Brzegu Dolnym

  • PAP/JS    15 listopada 2017 - 18:08
Dolnośląskie: Blisko 28 mln zł na modernizację stopnia wodnego w Brzegu Dolnym
(fot.pixabay.com)

Niemal 28 mln zł będzie kosztować drugi etap modernizacji stopnia wodnego na Odrze w Brzegu Dolnym (Dolnośląskie). We Wrocławiu podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych.
Dofinansowanie kolejnego etapu modernizacji stopnia Brzeg Dolny z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko to niemal 24 mln zł. "Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na modernizację śluzy żeglugowej i przebudowę przepławki" - powiedział wiceminister rozwoju Witold Słowik. Środki unijne to 85 proc. kosztów tej inwestycji.

Ministerstw Rozwoju podało w komunikacie, że modernizacja stopnia wodnego Brzeg Dolny to jeden z elementów modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Na ten projekt z Programu Infrastruktura i Środowisko zostanie przeznaczonych łącznie 1,1 mld zł, a inwestycja w Brzegu Dolnym jest jedną z czterech, które do tej pory otrzymały dofinansowanie.

"Do realizacji pozostało jeszcze osiem przedsięwzięć, m.in. modernizacja śluz i jazów odrzańskich, w tym na Kanale Gliwickim, odbudowa i modernizacja zabudowy regulacyjnej na Odrze swobodnie płynącej i granicznej oraz kolejny, trzeci etap wdrożenia systemu informacji rzecznej RIS" - podał resort w komunikacie.

Podpisana umowa na dofinansowanie została zawarta między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu a Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.