PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie, Bolesławiec: nowe kąpielisko

  • pt    16 lipca 2015 - 13:37

Kąpielisko w Bolesławcu przez całe wakacje jest bezpłatne

Tylko pomost oddziela kąpielisko od zbiornika retencyjnego i grobli dla wędkarzy – tak wygląda zakończona właśnie inwestycja w Bolesławcu, która kosztowała 11 mln złotych.
Nowoczesny Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy „Leśny Potok” otworzyli w Bolesławcu Cezary Przybylski marszałek Dolnego Śląska oraz Piotr Roman prezydent Bolesławca.

Symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się na środku nowego zbiornika retencyjnego, który będzie miał znaczenie w zabezpieczeniu przeciwpowodziowym miasta.

Tuż obok znajduje się piękne kąpielisko oraz tereny rekreacyjne, które już w dniu otwarcia przyciągnęły setki mieszkańców Bolesławca.

Realizacja inwestycji, dzięki której powstał obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy "Leśny Potok" obejmowała budowę infrastruktury sportowo - rekreacyjnej na terenie powojskowym, w tym m.in.: odbudowę zbiornika wodnego (oczyszczenie dawnego zbiornika oraz podział na część basenową z wodą uzdatnioną oraz część naturalną z wodą przepływową).

Część naturalna podzielona została na strefę rekreacyjną dla łódek i kajaków oraz staw rybny oddzielony pomostem dla wędkarzy. Strefa basenowa składa się z 3 części: brodzika dla dzieci, basenu dla nie umiejących pływać oraz basenu pływackiego.

Wybudowano również pomost oddzielający kąpielisko od zbiornika retencyjnego oraz groblę dla wędkarzy.

Nowy obiekt posiada infrastrukturę techniczną służącą uzdatnianiu wody basenowej, sanitariaty z tarasem wypoczynkowym, parking wraz z drogą dojazdową, plażę, dwa boiska do piłki siatkowej, korty tenisowe oraz plac zabaw dla dzieci.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 11 mln zł, z czego 7,2 mln zł (85 proc.) pochodzi z dofinansowania ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Z kąpieliska można korzystać przez całe wakacje za darmo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • :), 2015-08-09 22:34:41

    a na jakiej ulicy się znajduje ?jak tam trafić ?
  • Mir, 2015-07-18 10:00:51

    Tylko gdzie przejście dla pieszych?NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: