PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie firmy zarabiają na euro 2012

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska    27 sierpnia 2010 - 08:10

Do inauguracji piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie, pozostały niespełna dwa lata. Tymczasem dolnośląskie gminy i przedsiębiorcy już czerpią profity z euro 2012.
Wałbrzyska firma LEGI Polska wyprodukowała około czterech kilometrów ogrodzenia dla stadionu w Poznaniu, który będzie jedną z czterech polskich aren euro 2012 – informuje „Gazeta Wrocławska”.

Ogrodzenia na stadionie w Poznaniu montuje m.in. wrocławski AB-Tech. Wałbrzyska firma stara się, by jej ogrodzenia zostały zamontowane na stadionach w Warszawie, Gdańsku i we Wrocławiu.

Nie tylko budowy stadionów na euro 2012 przynoszą profity firmom z Dolnego Śląska. Również wszystkie kopalnie surowców skalnych w gminie Strzegom pracują pełną parą, by dostarczyć niezbędne do budowy dróg kruszywo. Kopalnia Graniczna pracuje pełną mocą już od wielu miesięcy.

Kawałek tortu chcą też dla siebie gminy. Lądek-Zdrój przegrał walkę o centrum pobytowe Euro 2012, ale i tak skorzysta na mistrzostwach. Nieoficjalnie wiadomo, że zamek na skale w Trzebieszowicach, zamiast drużyny piłkarskiej, będzie gościł działaczy UEFA. I kto wie, czy korzyści nie będą znacznie większe.

Władze Lądka-Zdroju zacierają ręce, bo Michel Platini i jego koledzy to goście nieprzeciętni – donosi „Gazeta Wrocławska”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.