PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie, modernizacja DK 8 pochłonie 1,5 mld zł

  • pt    18 marca 2015 - 09:33
Dolnośląskie, modernizacja DK 8 pochłonie 1,5 mld zł
DK 8 to droga o kluczowym znaczeniu dla Dolnego Śląska - fot.pixabay.com

Planowana, gruntowna modernizacja DK 8 będzie kosztować ponad 1,5 mld zł. Prace projektowe mają potrwać trzy lata.
Jak zapowiedział podczas wizyty na Dolnym Śląsku Zbigniew Rynasiewicz sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i pełnomocnik rządu ds. Zarządzania Infrastrukturą Drogową planowana, gruntowna modernizacja krajowej "ósemki" będzie kosztować ponad 1,5 mld zł.

Te środki zostaną zabezpieczone w budżecie Państwa i przeznaczone Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - zarządzającej trasami krajowymi.

Na drodze krajowej nr 8 na południe od Wrocławia wprowadzonych zostanie szereg rozwiązań mających zasadniczy cel - zwiększenie bezpieczeństwa kierowców podróżujących trasą oraz zwiększenie jej przepustowości.

- Chcemy, aby droga krajowa nr 8 odpowiadała oczekiwaniom mieszkańców Dolnego Śląska. Ważne są konkretne działania zmierzające do przebudowy tej ważnej drogi i takie rozwiązanie przedstawiamy - powiedział  Rynasiewicz.

Na odcinku z Wrocławia do Łagiewnik powstanie droga z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, a dalej w stronę Kłodzka zmodernizowane odcinki z dodatkowymi pasami służącymi do bezpiecznego wyprzedzania (tzw.2+1).

Projektowanie całej, zmodernizowanej trasy potrwa ok. 3 lat.

- Kilka tysięcy wniosków przesłanych do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju dotyczących poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 8, złożonych przez mieszkańców województwa w ramach konsultacji społecznych pokazało olbrzymie zaangażowanie Dolnoślązaków w rozwój bezpiecznej infrastruktury drogowej i przyniosło efekty - mówi dolnośląski marszałek Cezary Przybylski.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.